0

sdílení

Toto je 15 nejkrásnějších výhledů na světě

Miroslav Lukáč / 19. února 2017 / Zajímavosti

Naše planeta je plná úchvatných a nádherných míst, která nabízejí neuvěřitelné scenérie a výhledy, které bys určitě chtěl vidět na vlastní oči. Těchto 15 míst patří mezi ta s nejkrásnějším výhledem.

 

Most přes ledovec Dachstein, Rakousko

Nad ledovcem Dachstein v Rakousku se nachází jeden z nejvyšších mostů na světě. Nabízí úžasný výhled, avšak pokud se bojíš výšek, tak to pro tebe nebude tou nejlepší volbou.

zdroj: dailymail.co.uk

Místo, kde se poušť Namib setkává s Atlantickým oceánem

V poušti Namib (Jižní Afrika) se nachází jedna z nejvyšších a nejkrásnějších písečných dun, která se táhne až k Atlantskému oceánu.

zdroj: reddit.com

Ostrov Skye, Skotsko

Je okouzlující díky krásné přírodě a divočině. Pohltí tě členitou krajinou, panenskou přírodou bez lidí, okouzlujícími horami, starobylými hrady a modrými jezery.

zdroj: imgur.com

Dvanáct Apoštolů, Austrálie

Vápencové skály, které vyčnívají z moře u pobřeží národního parku Port Campbell. Vznikly během různých geologických činností a pohybů oceánů.

zdroj: imgur.com

Bagan, Myanmar

Ve starobylém městě Bagan najdeš velké množství buddhistických chrámů a klášterů. V minulosti tam bylo více než 10 000 náboženských center, ale dnes funguje jen něco kolem 2 200. Díky tomu je to místo jako žádné jiné na Zemi.

zdroj: wordpress.com

Viktoriin vrch, Hong Kong

Nachází se na západ od Hongkongu a nabízí ti nádherný noční výhled na město. Je velmi těžké najít kdekoliv na Zemi stejně okouzlující místo s tak neuvěřitelným výhledem.

zdroj: tapiture.com

Měsíční most, Taiwan

Je to hlavní atrakce Parku Dahu ve městě Taipei, v Tchaj-wanu. Za soumraku jasně rozzáří hladinu vody, což vytvoří okouzlující krajinu, která vypadá jako kdyby byla vytvořena ze zrcadel.

zdroj: flickr.com

Doverské bílé útesy, Anglie

Tyto křídové útesy můžeš najít na pobřeží města Kent. Již od starověku sloužily rybářům jako orientační bod znamenající, že se blíží k Anglii. Kvůli těmto útesům začali Římané přezdívat Anglie Albion, od slova albus – bílé.

zdroj: hdwallfree.com

Trolí jazyk, Norsko

Tento pozoruhodný skalní sráz byl vytvořen odlomením kusu skály od hory. Visí ve výšce 700 metrů nad jezerem. Je těžké dostat se na vrchol, protože existuje jediný způsob, a to projít pěšky trať dlouhou 12 km.

zdroj: yandex.ru

Hora Corcovado, Rio de Janerio, Brazílie

Nachází se zde světoznámá socha Ježíše Krista, odkud se ti naskytne jedinečný výhled jak na město, tak na pohoří Sugarloaf.

zdroj: reddit.com

Velikonoční Ostrov

Malý prázdný ostrov „ztracený“ v rozlehlém Tichém oceánu. Pohled na kamenné sochy při západu Slunce je slovy těžko popsatelný.

zdroj: flickr.com

Jeskyně Melissani, Kefalonia, Řecko

Podle řecké mytologie byla tato jeskyně obydlená nymfami, které svou neuvěřitelnou krásou sváděly námořníky. V dnešní době jsou návštěvníci zvědaví především na ohromující modrou barvu hladiny.

zdroj: iliketowastemytime.com

Fjallabaksleid, Island

Stezka podél hor se svým nevyslovitelným názvem nabízí pozoruhodnou malebnou cestu přes vysoké hory, která se nacházejí na ledovci Mýrdalsjökull. Právě se díváš na výsledek tisíce let dlouhé geologické činnosti.

zdroj: 500px.com

Kilimanjaro, Tanzanie

Každoročně na vrchol hory vyleze více než 40 000 turistů, a to nepočítáme průvodce a ostatní pomocný personál. Už z dálky se naskýtá neuvěřitelný pohled, nemluvě o pohledu z vrcholu.

zdroj: imgur.com

Hotel Cambraian, Alpy, Švýcarsko

Ze všech uvedených míst je toto pravděpodobně tím, na které se nejvíce hodí popis, že bere dech. Romantická, členitá krajina jako z pohádky.

zdroj: mastermeeting.it
zdroj:  brightside.me
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]