0

sdílení

TOP 9 knih, které změní tvůj pohled na podnikání a každodenní život

Linda Cebrová / 30. prosince 2016 / Business

Investuj do sebe a najdi si čas na kvalitní čtení, díky kterému budeš v roce 2017 o krok napřed.

 

Myšlení rychlé a pomalé

startzdroj fotografie: startitup.sk

Převratná a průkopnická kniha o fungování naší mysli, napsaná velmi srozumitelně jedním z největších a najpejvlivnějších myslitelů současnosti. Kahneman v ní shrnuje desítky let svých výzkumů a navždy mění způsob, jakým přemýšlíme o přemýšlení, rozhodování, životě, práci a světě. Naučí nás odhalovat chyby a zkratky naší mysli a vyhnout se tak pasti mentálních chyb. Kniha je nutností pro všechny studenty, učitele, investory, … Jednoduše pro všechny, kteří chtějí porozumět sobě, lidem a světu.

Síla zvyku

hábitzdroj fotografie: thehealthyhappywoman.com

Proč se někteří lidé a firmy snaží o změnu celá léta, zatímco jiní se změní přes noc? Jak zvyky vznikají, proč vůbec existují a lze je změnit? Charles Duhigg nám ukáže, jak někteří lidé, podnikatelé nebo vlády dokážou měnit věci k horšímu nebo lepšímu. Je neuvěřitelné, jak snadno lze manipulovat lidmi. Pokud pochopíme, jak zvyky fungují, můžeme je velmi snadno změnit a využít ve svůj vlastní prospěch. Zlepšíme tak nejen mnoho oblastí svého osobního a pracovního života, ale i fungování celé společnosti. Strhující vyprávění, podložené mnoha nejnovějšími vědeckými poznatky, přináší zcela nové chápání lidské povahy a jejího potenciálu na změnu!

Shoe Dog

shoezdroj fotografie: artisbeing.com

Mladý a zvědavý Phil Knight, čerstvý absolvent vysoké školy ekonomické, si od otce půjčil padesát dolarů a založil společnost s jednoduchým posláním: dovážet z Japonska kvalitní a levné běžecké boty. Prodával je z kufru auta Plymouth Valiant a během prvního roku – 1963 – vydělal osm tisíc dolarů hrubého. Dnes roční obrat Nike přesahuje 30 miliard dolarů. V éře startupů Knightova společnost představuje zlatý standard. Symbol zasvištění není pouze logo, vyjadřuje i ladnost a velikost a stal se jednou z mála ikon, které okamžitě rozpoznají lidé v každém koutě světa. Zato Knight, muž skrývající se za slavným symbolem, byl odjakživa opředen tajemstvím. Konečně se rozhodl vyprávět svůj příběh v podobě překvapivých, skromných a zábavných pamětí, které jsou napsány nádherně a bez cenzury.

GRIT

gritzdroj fotografie: addicted2success.com

Proč se přirozeně talentovaným lidem mnohdy nepodaří využít naplno svůj potenciál, zatímco ti méně talentovaní dosáhnou úžasných věcí? Tajemstvím skvělého úspěchu není talent, ale vášnivá vytrvalost. Psycholožka Angela Duckworth, oceněna významnou cenou MacArthur Genius Award, odhaluje nové tvrzení, díky nimž pochopíš všechno o úspěchu. Její výzkum ukazuje, jak lidé dosahují pozoruhodných výsledků, přičemž se vůbec nespoléhají na svůj vrozený talent. Základem je trénování něčeho, co autorka nazývá „grit“.

Building the Internet of Things

interzdroj fotografie: books.google.com

Internet věcí je propojení jednotlivých zařízení prostřednictvím internetu bez aktivní účasti člověka. Tato kniha je jakousi praktickou příručkou pro vydělávání na této nejnovější transformaci. Zaměřuje se na obchodní důsledky internetu věcí. Kniha popisuje bezprostřední dopad, šíření a příležitosti z něj plynoucí. Také se dozvíš, jak mohou dnešní manažeři internet věcí implementovat a získat tak hmatatelné obchodní výsledky. Internet věcí se zde rozebírá z hlediska podnikání, strategie, ale i organizačního hlediska. Zahrnuje i reálné příklady z každodenního života, na kterých můžeme jasně pozorovat efekt, který internet věcí přináší. Díky této knize se můžeš naučit vytvořit životaschopný plán internetu věcí, který bude kooperovat s vybranou strategií a určí směr tvé firmy.

Designing your life

deszdroj fotografie: designingyour.life

V této knize nám Bill Burnett a Dave Evans ukazují, jak je možné díky designovému myšlení vytvořit život, který je smysluplný a plnohodnotný. A to bez ohledu na to, kdo jsi, odkud jsi, co děláš a jak jsi starý. Stejný druh myšlení, který byl použit k vytvoření úžasné technologie, produktů nebo prostor může být využit k budování tvé kariéry a života, života plného radosti, kreativity a produktivity.

Outliers

Outtazdroj: brayleinoyucca.co.uk

Outliners je kniha o outsajdrech. V tom dobrém slova smyslu. O lidech, kteří dokázali úžasné věci. Gladwell odkrývá zejména pozadí úspěchu těchto lidí, společně s faktem, že to, co se často jeví jako nevýhoda, je ve skutečnosti zásadním faktorem úspěchu. Pokud si myslíš, že tě v životě omezuje nedostatek zdrojů, pak je pro tebe Outliners povinnou literaturou.

Together is Better

tug
zdroj fotografie: success.com

Tým není skupina lidí, kteří pracují společně. Tým je skupina lidí, kteří si mohou navzájem důvěřovat  Dosáhli bychom více věcí, kdybychom následovali svůj sen, místo honění se za nějakým místem v soutěži.“ Simon Sinek shromáždil své nejlepší axiomy a anekdoty do malé, bohatě ilustrované knihy. Tato kniha vytrhne čtenáře z jejich každodenní rutiny a inspiruje lídry na všech úrovních.

Thank you for being late

thankzdroj fotografie: macmillan.com

Ve svém nejambicióznějším díle Thomas Friedman ukazuje, jak jsme vstoupili do věku se závratnou akcelerací v každé oblasti. Od vývoje počítačové techniky, vybavení horolezce na vrcholu Mount Everestu špičkovými telefony až po fenomén samořídících aut. Mezitím příroda, ve které žijeme upadá a musí se vyrovnávat s dramatickými změnami. Jak se tyto změny navzájem ovlivňují a jak se s nimi vyrovnat? Friedman se dotýká i toho, že národy a jedinci se musí v dnešním světě naučit být rychlými. S vizí a vtipem popisuje, jak přemýšlet o současné době.

zdroj: nytimes.com zdroj titulní fotografie.fortune.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]