0

sdílení

TOP 8 neobyčejných knih roku 2016

Linda Cebrová / 31. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Rok 2016 byl plodný na hodnotné knihy. Tyto by na tvé polici rozhodně neměly chybět.

 

I Contain Multitudes by Ed Yong

vak
zdroj fotografie: medium.com

Je těžké vyjádřit, jak důležitá by pro mnohé lidi mohla být tato kniha od Eda Yonga. S neustálou obsesí vytvořenou kolem robotiky je snadné zapomenout, že lidské tělo je kolekcí vysoce komplexních biologických nanobotů (bakterie, mikroby). I věda už dokazuje, že naše duševní zdraví a zdraví mozku vysoce korelují s nemocemi v našem těle. Je důležité vědět o množství „zázraků“, kterými disponuje tělo každého z nás, i když to není na první pohled zřejmé. Díky této knize uvidíte mnoho věcí v jasných souvislostech.

The Power of the Other by Henry Cloud

buk2
zdroj fotografie: amazon.com

Kolik lidí dennodenně ovlivňuje tvé chování? Tato kniha ti pomůže, aby sis byl více vědom vlivu druhých na tvůj život. Unikni negativním aspektům reality a využij svůj potenciál jednou provždy. Vždy a všude má nad tebou někdo moc, i když si to nemusíš hned uvědomovat. Tato kniha představuje zásadní krok ve snaze pochopit tahy druhých. Pokud chceš získat více osobní svobody, přečti si The power of the Other.

The Undoing Project : A Friendship That Changed Our Minds by Michael Lewis

buk33
zdroj fotografie: amazon.com

Pokud něco napíše Michael Lewis, stojí to za to. Tato kniha je příběhem o přátelství a objevech dvou izraelských psychologů, Daniela Kahnemana a Amose Tverskyho. Tihle muži byli obrovskými protiklady, ale nakonec se z nich stali přátelé. I přesto, že čelili enormnímu protivenství, se jim podařilo vytvořit dílo, které vyhrálo Nobelovu cenu a je unikátem v oblasti behaviorální ekonomie.

Tato kniha je připomínkou toho, jak moc je důležité najít skutečného přítele. Takového, který bude tvým spolupracovníkem na projektech a souputníkem na cestě plné úsilí. Bez někoho, kdo pracuje po tvém boku a představuje pro tebe výzvu, bude obtížné dosáhnout smysluplných výsledků.

Algorithms to Live By: The Computer Science of Human Decisions by Brian Christian, and Tom Griffiths

buk4
zdroj fotografie: amazon.com

Fascinující zkoumání toho, jak lze aplikovat počítačové algoritmy do tvého každodenního života. Co bychom měli udělat a co nechat nedokončené, ať už v běžném dni nebo i celém životě. Kniha ti pomůže při běžných rozhodovacích problémech a osvětlí ti fungování lidské mysli. Zjistíš, kdy bys měl přepínat mezi různými úkoly. Pokud máš dilema, v knize najdeš pravidlo, podle kterého se řídit. Stojí to za to.

The Industries of the Future by Alex Ross

Bükk
zdroj fotografie: amazon.com

Tato kniha je povinnou četbou pro ty, kteří chtějí nahlédnout do nedávného vývoje v robotice, počítačové bezpečnosti, genomiky a zpracování velkých dat. Není přitom nutné být sečtělý v jednotlivých oblastech, protože teď je ten správný čas nastoupit „na palubu“. Tato oblast je zatím plná možností, a ne jen těch skrytých.

Originals  by Adam Grant

or
zdroj fotografie: amazon.com

Grant používá překvapivé studie a příběhy, které jsou klenoty obchodu, politiky, sportu a zábavy. Autor zkoumá, jak rozpoznat dobrý nápad, mluvit, aniž bys byl umlčen, kdy je správný čas jednat nebo řídit strach a pochybnosti. Uč se od podnikatele, jehož startupová prezentace byla postavena na tom, proč do jeho projektu neinvestovat.

Deep Work: Rules for Focused Success in a Distracted World by Cal Newport

deep
zdroj fotografie: medium.com

Nedávná studie prokázala, že mladí lidé stráví průměrně 12 hodin denně s nějakým druhem média. Všichni víme, že naše pozornost a soustředění jsou cennými zdroji, avšak potřebujeme vědět jak a kam je nasměrovat. Naše děti budou pravděpodobně v budoucnu vnímat některé naše návyky a chování ve stejném světle, v jakém dnes vidíme kouření cigaret. Tato kniha ti dokáže, že každý jeden den je důležité zlepšovat schopnosti a práci, na které záleží.

Tool of Titans by Tim Ferriss

tit
zdroj fotografie: medium.com

Během posledních dvou let je Tim Feriss nejprodávanějším autorem podle New York Times. Shromáždil rutiny a vychytávky od světových umělců po celém světě. Jde o koncentraci hodnotných tipů a triků, které mu pomohly zdvojnásobit příjmy, flexibilitu, ale především štěstí v jeho životě. Určitě má čtenáři co nabídnout.

zdroj titulní fotografie: napoleonfour.com/poslevas, via met-him at-Coachella
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]