0

sdílení

TOP 5 českých food blogerek a jejich nejlepší recepty

/ 1. prosince 2016 / Business

Jídlo je vášeň pro spoustu z nás, pro někoho natolik, že o tom dokonce začal psát a svoje články zveřejňovat online. Díky sociálním sítím si ti nejšikovnější postupem času získali značnou komunitu fanoušků, kterým přinášejí nejnovější inspirace. Mrkni na food blogerky, které v Česku válejí se svými (ne)tradičními recepty a neotřelými nápady!

Cat & Cook

Zdroj: FB Cat & Cook Zdroj: FB Cat & Cook

Ivka svůj blog založila na popud svého přítele Martina v srpnu 2015, od té doby píše a sdílí se svými fanoušky a fanynkami recepty z celého světa. Jak říká, je kuchařkou a cukrářkou každým coulem, navíc jí v kuchyni za každých okolností pomáhá bílá chlupatá pomocnice, perská kočka Minda. Chceš-li obohatit své kulinářské schopnosti, mrkni na slušný seznam Ivčinných receptů, určitě si vybereš. Za zmínku stojí také rubrika Rady a základy, kde se dozvíš, jak by měly vypadat omáčky či základní těsta a co je na většině internetových receptech špatně.

Startitup tip: Levandulové sušenky

Zdroj: catandcook.czZdroj: catandcook.cz

Maškrtnica

Zdroj: FB Maskrtnica Zdroj: FB Maškrtnica

Juliana našla vášeň v pečení koblih a koláčů, ale nejvíce si užívá pečení chleba. Od roku 2011 se svou fanouškovskou základnou na sociálních sítích pravidelně sdílí svoje zážitky z pečení. Julianu její práce evidentně baví, s lehkostí ve svých příspěvcích popisuje, jak nejlépe připravit ty nejchutnější mňamky a trpělivě odpovídá na všechny dotazy. Koukni na to, ale pozor nejde odolat.

Startitup tip: Bostock s ovocem

Zdroj: FB MaskrtnicaZdroj: FB Maskrtnica

Kitchenette

Zdroj: Instagram Kitchenette Zdroj: Instagram Kitchenette

Markéta je blogerka s obrovskou chutí do vaření, od které se můžeš velmi snadno inspirovat. Ráda vaří ze základních surovin v dobré kvalitě, proto upřednostňuje malé rodinné farmy před velkými supermarkety. Nelpí na každodenní konzumaci masa, spíše se snaží ukázat, že bychom mohli jíst více luštěnin, čerstvého ovoce a zeleniny. Svými recepty přináší Markéta špetku opravdovosti do uspěchaného světa.

Startitup tip: Čokoládové pralinky s želé z portského vína

Zdroj: kitchenette.czZdroj: kitchenette.cz

Detox chutně

Zdorj: FB Detox chutněZdroj: FB Detox chutně

Jmenuje se Bára a píše blog o zdravém životním stylu a její nápady tě určitě inspirují, necháš-li svou mysl podlehnout. Bára je sice blogerka, nicméně profesionálně se věnuje i psychologii a koučování. Na svém blogu proto publikuje články nejen o jídle, ale i psychické pohodě, kterou tak zoufale v dnešní době potřebujeme a cíleně vyhledáváme. Ostatně detox mysli a těla není jenom úzce propojený, ale bezprostředně spolu souvisejí.

Startitup tip: Tapiokový pudink s mangem

Zdroj: detoxchutne.czZdroj: detoxchutne.cz

Smooth Cooking

14449262_1266255013415807_1959177781933768704_nZdroj: smoothcooking.cz

Kateřina svůj současný blog píše od dubna 2014, nejraději má francouzskou, italskou a asijskou kuchyni a proto u ní není o inspiraci nouze. V posledních letech i hodně cestuje, a tak kromě receptů bloguje také o svých dobrodružstvích na cestách. Nedávno si splnila jeden ze svých velkých snů – vydala kuchařku České Smoothie. Pokud se navíc pohybuješ v pražských restauracích, určitě oceníš Katčiny trefné recenze.

Startitup tip: Mrkvový dort neboli Carrot cake

Zdroj: smoothcooking.cz
Zdroj: smoothcooking.cz
Zdroj úvodní foto: geekhibrid.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]