0

sdílení

TOP 13 nejvíce užitečných webů pro každého cestovatele

Michaela Líšková / 7. prosince 2016 / Zajímavosti

Ať cestuješ hodně nebo málo, jsou věci, které se vyplatí vědět. Zde je pár velmi užitečných webových stránek, o kterých by měl vědět každý cestovatel.

Čas od času se stane, že se během cestování ocitneš v situací, která ti dost zkomplikuje život. Ať už jedeš na Work & Travel, dovolenou sólo či s přáteli na vlastní pěst, nebo brázdit svět jako ostřílený cestovatel. Tyto webové stránky ti mohou být během cest velmi nápomocné.

 

1.  TripExpert

TripExpert-1024x475
 Zřejmě každý již zná TripAdvisor, kde uživatelé hodnotí vše, co se týká cestování. Jenže- sto lidí, sto chutí. TripExpert ti nabízí reference expertů. Naťukej do vyhledávače svou destinaci nebo ubytování a získej pohled odborníka.

 

2.   Oyster

OYSTER-1024x553

Pokud si občas prohlížíš například dovolenkové katalogy cestovních agentur, které lákají lidi do krásných hotelů s privátními, čistými plážemi a krásnými zářivými barvami, asi víš, že si trochu pomohli Photoshopem. Zejména poté, co si pobyt zaplatíš, přijdeš na místo a realita je trochu jiná. Oyster tě vyvede z omylu a ukáže ti fakta a pravdu, jakkoli krutou. Když se to dozvíš včas, alespoň ušetříš. Stránka porovnává hotelové fotky se svými vlastními a ukazuje, jak to vypadá doopravdy.

 

3.   Yelp!

Yelp-1024x641

Pokud se na silnicích často neumíš rozhodnout, kde zůstat, co a kde sníst, možná ti pomůže právě Yelp! Tato stránka má specifickou skupinu lidí, kteří zde zanechávají komentáře a to často s hodnoceními a obrázky. Můžeš si také prohlédnout, zda komentující osoba zanechává první komentář a zda se jen nechala unést špatnou náladou, nebo přispívá pravidelně a ví, co hodnotí.

 

4.   Trip Tribe

TRIP-TRIBE-1024x493

Pokud se bojíš cestovat sám, zkus Trip Tribe. Zadej něco o sobě a Trip Tribe ti na základě tohoto navrhne dovolené nebo zajímavá místa na výlet, a co víc, spojí tě s lidmi ve stejném věku, statusem a zájmy. Tato stránka je dobrým způsobem, jak najít vhodného cestovatelského partnera ještě před samotnou cestou.

 

5.   Skiplagged

SKIPLAGGED-1024x438

Neskutečná stránka! Pokud máš na cestování trochu víc času, ale hlavně chceš ušetřit, podívej se, jak moc můžeš. Zaplať za let z bodu A do bodu B 86 Eur místo 200. Hned klikej, neboť toto je stránka, na kterou jsme všichni horlivě čekali.

 

6.   Sleeping In Airports

SLEEPING-IN-Airports-1024x582

Občas se stane (některým z nás téměř každoročně), že si musíme pospat i na letišti. Přece nebudeš platit za hotel, však? Tato stránka obsahuje recenze, hodnocení a doporučení pro unaveného i ostražitého cestovatele.

 

7.   Responsible Travel

Responsible-Travel

Pokud tě, mimo jiné, zajímá ekoturistika, tato stránka může být pro tebe velkou přidanou hodnotou. Můžeš se rozhodnout, zda chceš cestovat na líbánky, rodinnou dovolenou či s kamarády. Můžeš se rozhodnout, zda se chceš na kolo nebo nakupovat. Ty sám si vybereš, o co máš zájem, a na základě tvého výběru ti stránka nabídne místa spolu s obrázky, cenami, popisy, hodnoceními a navrženou trasou. Stránka navíc obsahuje i kvalitu ubytování.

 

8.   Peek

peek-1024x470

Nech se inspirovat. Doslova. Díky Peek se můžeš podívat, jak ostatní lidé tráví svůj „Dokonalý den“ a na základě toho si naplánovat ten vlastní. Stránka obsahuje i akce a nabídky zajímavých atrakcí a zájezdů. Peek je stránka, ze které se ti nebude chtít odejít.

 

9.  The Man in Seat Sixty-One

The-Man-in-Seat-Sixty-One-1024x500

Ne všichni jsou fanoušky letadel a letů jako takových. Bez ohledu na to, zda let trvá jednu hodinu nebo 13. Tato stránka je vhodná pro všechny, kteří dávají přednost cestování vlakem. Tento způsob dopravy je rozhodně zajímavý, nabízí ti výhled na okolí s dostatečným komfortem. Stránka ti nabízí obrázky, navrhuje trasy a zároveň uvidíš věci z perspektivy experta.

 

10.   Black Tomato

Black-Tomato-1024x489

Máš zájem o luxusní dovolenou ve více destinacích? Tato stránka ti nabízí skvělý itinerář. Nebo máš zájem o výletní plavbu lodí? Opět nabídka skvělého itineráře. Ať už pouze sníš, nebo se na takové cesty opravdu chystáš, Black Tomato je připraveno na tebe i na tvé sny.

 

11.  Hipmunk

Hipmunk-1024x487

Tato stránka obsahuje škálu, která ti ukáže, jak velké může být tvoje utrpení při dlouhém letu, ať už tě zajímá, jak málo prostoru budou mít tvé nohy nebo jak neskutečně dlouhé může být tvoje mezipřistání. A pokud hledáš hotel, podle barevného spektra uvidíš, jak daleko od místa tvého ubytování se nachází lokální noční život a také to, zda je pro tebe vhodný či nikoliv. Ne každý chce mít ložnici a zmíněný noční život předělený pouze stěnou a oknem.

 

12.   AirHelp

AirHelp-1024x481

Cestování s sebou bohužel občas přináší i komplikace. A ty letištní vědí tedy pořádně znepříjemnit každou cestu. Pokud jsi ztratil zavazadla, opozdil se, zmeškal si let nebo si měl pocit, že ti aerolinky jakkoli křivdí, klikni na AirHelp. Pomůže ti zjistit, jaké jsou tvoje práva a také to, jakou náhradu škody můžeš očekávat. Myslím si, že takto zjistit něco víc ještě před tím, než se něco stane, ti rozhodně neuškodí.

 

13.   Skif

Skif-1024x493

 

Je dobré vědět, zda letecká společnost, kterou se chystáš letět, náhodou nekrachuje, a to ještě před tím, než si zakoupíš nevratný lístek. Tato stránka tě informuje o všem potřebném, neboť jak to už bývá, nikdy nevíš, co se může pokazit.


Doufám, že ti tyto tipy pomohly a možná ti alespoň o něco více zpříjemnily moment před cestou nebo samotný pobyt.
Šťastnou cestu.

Zdroj: Dawn Van Ness,  lifehack.org , zdroj titulní fotografie: pinterest / favim
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]