0

sdílení

Tesla začne zpoplatňovat nabíjení pro nové majitele

Dárius Polák / 11. listopadu 2016 / Business

Nastává změna politiky Tesly.

 

Tesla dosud nabízela neomezené používání sítě super nabíječek pro řidiče svých modelů zdarma. To však nebude trvat donekonečna. Společnost oznámila příchozí změny pro program těchto nabíječek, které zahrnují poplatek pro vlastníky, kteří si koupí svou Teslu po 1. lednu 2017 – ale pouze v tom případě, pokud přesáhnou 400 kWh nabíjení za rok, což znamená elektrickou energii na zhruba 1 600 km. Poté, co řidiči tuto vzdálenost překročí, budou se poplatky účtovat přírůstkovým poplatkem, jehož výše bude záviset na používání. Jeho cena by však neměla být příliš vysoká a stále má zůstat výhodná ve srovnání s klasickým autem poháněným běžným palivem.

Titulní

Jak bylo zmíněno na začátku, objednávky do 1. ledna 2017 nejsou ovlivněny – noví majitelé dostanou zdarma nabíjení v síti super nabíječek v případě, že si vyzvednou své nové vozidlo do 1. dubna 2017. Tesla tvrdí, že tato změna přišla v důsledku změny nastavení ekonomické politiky ohledně super nabíječek. Tato změna umožní společnosti reinvestovat získané finance zpět do sítě a akcelerovat růst firmy. Rovněž poznamenala, že ačkoli bude síť nabíječek zpoplatněna, nikdy nepůjde o ziskový byznys. Toto naznačuje, že všechny peníze získané z poplatků budou využívány na udržování a expanzi sítě super nabíječek. Časový plán pro změnu ovlivní především majitele Modelu 3.

Tesla dosud neodhalila detaily týkající se způsobu zpoplatnění a kompletní informace poskytne až později v tomto roce. Společnost však poznamenala, že tyto specifikace se budou lišit v závislosti na času a regionu, ceně za elektrickou energii a jiných faktorech.

2

Všichni jsme věděli, že neomezený program super nabíječek zdarma nemůže vydržet navěky. Na druhou stranu, současní majitelé a budoucí majitelé, kteří si stihnou koupit Teslu do konce tohoto roku jsou za svou projevenou důvěru vůči této společnosti odměněni doživotním využíváním výhod super nabíječek. Do těchto výhod patří i hardware potřebný pro autopilota.

Tesla prochází velkou změnou, kdy se připravuje na masové vyrábění aut zaměřených na střední třídu. Společnost navíc po třech letech poprvé vykázala zisk, což pravděpodobně přineslo investorům důvod k úsměvu. Uvidíme však, zda jim to po vší té snaze nakonec vyjde. Musk a spol. si však určitě nějak poradí.

1
zdroj: techcrunch.com , zdroj fotografií: Charged EVS /techcrunch.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]