0

sdílení

Tesla začne s prodejem solární střechy již letos

Rudolf Nečas / 3. března 2017 / Business

zdroj: tesla.com

Nabídne čtyři designy šindelů, které jsou k nerozeznání od běžných.

 

Tesla představila svou solární střechu na konci října, asi měsíc před tím, než společnost získala SolarCity v hodnotě 2,1 miliardy dolarů. CEO Tesly Elon Musk uvedl, že to vypadá „docela slibně“ a práce na solární střeše by mohla být levnější než u normální.

Tesla nabídne čtyři typy šindelů, které odpovídají různé estetice domů ve snaze přesvědčit majitele domů, aby místo neohrabaných solárních panelů upřednostnili krásné střechy. Ve skutečnosti se ani nedá rozlišit, zda má střecha solární články. A to je podstatou vize Tesly – vytvořit něco účinného a zároveň esteticky přitažlivého. Elon Musk zdůrazňoval důležitost estetické stránky nového produktu. „Za prvé, nikdy jsem neviděl solární střechu, kterou bych opravdu chtěl … jsou divné,“ řekl Musk na konferenci v listopadu. „Každá, kterou jsem viděl, je horší než normální střecha, bez výjimky.“

foto: tesla.com

Musk je, zdá se, nejvíce nadšený z designu ztvárňující francouzskou břidlici, o kterém řekl, že je nejtěžší ho vytvořit. „Moje střecha je z francouzské břidlice, což je jeden ze stylů, který jsme chtěli vyrobit,“ řekl Musk v konferenčním hovoru. „A dokázali jsme to. Bylo to super těžké.“ Design střechy byl vytvořen pomocí procesu známého jako hydrografika, při kterém je voda použita na nanášení tištěných vzorů. „Šindel je unikátní už jen díky samotnému výrobnímu procesu,“ řekl Musk při odhalení solární střechy.

Hydrografický proces má na starosti nová divize Tesly zabývající se sklem. Podle Muska proces „používá technologie z automobilového průmyslu“. Solární střecha od Tesly by prý mohla být levnější než klasická střecha, ale stále neznáme přesnou cenu. Ale London Rive, bývalý CEO SolarCity, řekl: „Myslím, že se v průběhu času můžeme dostat na cenu 40 centů za Watt.“ 

foto: tesla.com

Budeme mít nejlepší články za nejnižší cenu. Stejně jako máme nejlepší články baterií za nejnižší cenu,“ řekl Musk. „Máme článek s nejvyšší energetickou hustotou za nejnižší cenu.“ Hladký skleněný šindel má podle Muska dodat více moderní vzhled. Na rozdíl od šindele s texturovaným skleněným povrchem a šindele s vzhledem francouzské břidlice byl hladký skleněný šindel navržen tak, aby bylo z určitých úhlů vidět solární články. „Při pohledu z ulice nebo odkudkoli v blízkosti domu vypadá zcela neprůhledný, ale pro slunce je transparentní,“ řekl Musk.

Poslední verze má vzhled toskánských šindelů. Podobně jako u hladkých skleněných šindelů je možné z určitých úhlů vidět solární článek. Musk také vypíchl odolnost Tesla šindelů. Šindele budou vyráběny v továrně Gigafactory 2 ve městě Buffalo, státě New York.

foto: tesla.com
zdroj: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]