Tesla představila úžasnou solární střechu. Vypadá opravdu neskutečně!

Hosť / 17. května 2017 / Eko

zdroj: Tesla.com

Firma Tesla rozšiřuje pole působnosti. Tentokrát vyšla na trh s reálným produktem, který slibuje ušetřit množství elektrické energie. Solární panely sice nejsou nic nového a často je vidíš na mnoha budovách a střechách domů, avšak plnohodnotná střecha ze solárního panelu, která je k nerozeznání od klasických střech, tu určitě ještě nebyla. Doplněná o akumulátor Poverwall 2 od Panasonicu představuje kompletní solární systém. Ale není to levná záležitost.

Cena elektřiny stoupá každým rokem a na topení je absolutně nevýhodná. Mnoho lidí a firem se proto uchyluje ke koupi solárních kolektorů, které si instalují na domy a budovy. Zelená elektřina je momentálně ještě v plenkách, a to i díky cenám, které jsou stále poměrně vysoké, případně solární panely nemají kam umístit nebo se jim nelíbí jejich vzhled.

tesla

zdroj fotografie: tesla.com

Kdo však jednou vyzkouší solární systém, pochopí, že připlatit si se někdy vyplatí. Ještě donedávna striktně automobilová firma Tesla rozšířila své portfolio produktů o kompletní solární střechy. Všechny produkty představil přímo Elon Musk. Tak se na ně pěkně podíváme, protože takovou solární střechu, která vypadá jako klasická šindelová, jsi ještě určitě nikde neviděl.

Elon Musk začal se záchranou planety

Jedním ze zatím nesplněných přání Elona Muska je přispět k záchraně naší planety, a to převážně využíváním zelené elektřiny a omezením výfukových plynů. S auty je to běh na dlouhou trať, ale v případě solárních panelů je šance na úspěch mnohem vyšší.

Představené solární střechy vypadají úplně jako šindelové nebo taškové, které běžně vidíš na domech. Na rozdíl od nich však v kombinaci s vysoce kapacitními bateriemi Poverwall 2 dokáží zásobit energií celý dům.

tesla

zdroj fotografie: tesla.com

Střechy budou vyrobeny ze dvou typů skel – hladkého a skla s texturou. U skla s texturou nebude žádný solární panel vidět. U hladké verze z určitých úhlů ano. K tomu nevypadá tak cool. Sám Elon vlastní texturovanou verzi francouzského stylu.

Tento typ však nekoupíš dříve než v roce 2018. Firma pravděpodobně přijde na trh s více typy šindelů, aby vše pěkně ladilo s různými domy. Při výrobě verze se vzorem se používá speciální způsob výroby, který zaručí, že ani jeden šindel nebude vypadat úplně stejně.

elektricka energie

zdroj fotografie: tesla.com

Určitě ti proběhlo hlavou, že takový typ střechy, která zde v této podobě ještě nebyla, nebude levná sranda. Střecha na dům s rozlohou 278 metrů čtverečních bude stát necelých 60 000 EUR (1 590 000 Kč), což překročilo původní odhady samotného Elona, který původně sliboval cenu nižší, než má klasická střecha. Ale za WOW efekt se vyplatí připlatit, hlavně, pokud je doplněn doživotní zárukou na střešní šindele ze speciálního skla.

Poverwall druhé generace maximální kapacita a výkon

Co by to byl za solární panel, kdyby nebylo kde ukládat obrovské množství získané energie. Firma Tesla doporučuje samozřejmě řešení z vlastní dílny. Jeho název je Poverwall 2 – lithiová baterie, kterou lze umístit nejen na stěnu, jak napovídá samotný název, ale i na podlahu. Firma však vyrábí pouze její obalovou část a vnitřní elektroniku.

O samotné akumulátory se postaral Panasonic, který patří v této oblasti mezi špičku a dodává baterie i pro automobily Tesla. Baterii lze nabíjet přímo ze sluneční energie, ale je do ní možné uložit energii přímo ze sítě pro případ nouze. Kapacita baterie je 14 kilowatthodin. Celek doplňuje mobilní aplikace, která ti prozradí, kolik energie ti ještě zbývá a varuje tě i před příchodem špatného počasí. A cena? Ta by se měla pohybovat někde kolem 5 670 EUR (150 000 Kč).

Zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]