Tesla je nejhodnotnějším výrobcem automobilů v Americe

Richard Vitkovský / 17. dubna 2017 / Auto

zdroj: a.abcnews.com

S osobou Elona Muska se u nás setkáváš poměrně často. Jeho úspěšné firmy vesmírná SpaceX a průkopnická automobilová Tesla totiž mohou v budoucnu pěkně zamíchat karty v dopravě, vesmírné i pozemní. Firma Tesla se dokonce stala výrobcem automobilů s nejvyšší hodnotou na trhu, i když výsledky tomu zatím neodpovídají. Proč?

Firmě Tesla se podařil opravdu husarský kousek. Vždyť jak jinak lze vysvětlit poslední úspěch firmy Elona Muska – stát se nejhodnotnějším výrobcem automobilů v USA. To není jen tak! Odhadovaná hodnota průkopnické firmy v oblasti automobilů se totiž zastavila na 53 miliardách dolarů. Zajímavostí je, že firma přeskočila tak velké zahraniční automobilové společnosti, jako například Ford nebo General Motors. Firmy se stoletou historií. Přičemž tyto firmy měly minulý rok opravdu úspěšný. General Motors dosáhl v roce 2016 zisk 166,4 miliard dolarů a Ford pěkných 151,8 miliard dolarů.

tesla auto

zdroj fotografie: wikimedia.org

Stále však nestačí na zahraniční velikány jako Toyota nebo Daimler. Zajímá tě, jak je to možné? Překonat dlouhodobě zaběhnuté americké značky? Elektromobily jsou totiž stále jen v plenkách. I když první vlaštovky brázdí cesty, stále jich je velmi málo a k dokonalosti mají daleko. K tomu loňský zisk Tesly byl „pouze“ 7 miliard. Čísla prostě nelžou.

Co stojí za zázračným vzestupem firmy Tesla?

Odpověď je jednoduchá, ale pro laika nepochopitelná. Naděje pro investory, že investice se jim v konečném důsledku vyplatí a oni časem posbírají zlatá vajíčka v podobě zisku. Elon Musk totiž věří v budoucnost a je přesvědčen, že firma bude velmi úspěšná, jakmile přijde doba elektromobilů.

Investoři však nevidí jen zisk, ale i dlouhodobý růst. A společnost má opravdu našlápnuto. Vždyť za poslední čtyři roky se prodej jejich automobilů více než ztrojnásobil. Výhodou je i to, že firma investuje nejen čistě do automobilů, ale i do solárních panelů a uchovávání energie.

Elon jako výborný řečník přesvědčil investory, že jeho společnost bude ve výsledku o krok vpřed před tradičními výrobci automobilů. Protože kombinace solární energie a autonomních elektrických automobilů s označením Model X a Model S bude vítězná. Tesla tak vydělá nejen na automobilech samotných, ale i na solárních panelech a na úložištích energie – tzv. Powerpack, které využívá nejen ve svých produktech, ale také prodává externím zákazníkům.

Firma se chystá v blízké budoucnosti uvést na trh elektromobil s příznačným názvem Model 3 s plánovaným navýšením výroby ze 76 000 kusů pro rok 2017 na 500 000 kusů na rok příští.

Zdroj: theverge.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]