0

sdílení

Tento zámek na kolo vypustí na zloděje látku vyvolávající zvracení

Dárius Polák / 25. října 2016 / Zajímavosti

Každý rok se ukradne 1,5 milionu kol. A tento projekt se s tím rozhodl něco udělat.

 

Když přijde na zastrašování, žádné zvíře v tom není lépe než skunk. Z přirozeného obranného mechanismu tohoto zvířete si vzal inspiraci americký podnikatel ze San Francisca, který pojmenoval svůj projekt SkunkLock – jde o zámek na kolo, který vypustí na zloděje látku, která vyvolá zvracení.

Zámek je vyroben z uhlíkové oceli a jde o klasický u-zámek, ke kterému je navíc připojena tlaková nádoba připravena vystříknout na potenciálního zloděje škodlivé chemikálie. Substance je vypuštěna poté, co je zámek odříznut, kdy se přes štěrbinu vypustí obsah ven.

maxresdefaultfoto: aksmen.com

Symptomy substance jsou podobné slznému spreji, kdy se osobě těžko dýchá a chce se jí zvracet.

Složení této škodlivé substance zůstává tajemstvím, ale na své stránce má projekt uvedený popis „některé verze SkunkLock mohou obsahovat kapsaicin.“ Jde o přírodní dráždilo, které lze nalézt v chilli papričkách a je často používáno jako aktivní složka slzného spreje.

Projekt SkunkLock momentálně zkouší své štěstí na Indiegogo a doufá, že se do prodeje v USA dostane v červnu 2017 a do vybraných částí Evropy později v průběhu léta. Na počest památce zvířete, po kterém je tento projekt pojmenován, bude zámek v černobílé barvě.

cswhtatvmaat_smfoto: twitter.com

Je však povoleno sprejovat na někoho škodlivou chemikálii? Vypadá to tak, že ano. Startup tvrdí, že si prostudoval každý jeden stát v USA a ověřil si, zda je zařízení legální. Totéž se nyní chystá udělat ve Velké Británii, Holandsku, Německu, Francii, Dánsku, Finsku, Belgii, Švédsku, Japonsku a pokud se jim bude dařit, možná i u nás. :)

Pokud se ti projekt líbí, můžeš ho na Indiegogo podpořit na tomto odkazu. Kampaň momentálně nashromáždila 24 000 dolarů a splnila tak cíl, který byl nastaven na 20 000 dolarů.

Nápad je to určitě originální, ale co provedení? Co když budou v blízkosti děti? Pokud se to však opravdu začne prodávat, určitě o tom ještě uslyšíme.

zdroj: iflscience.com , zdroj titulní fotografie – koláž: iflscience.com/twitter.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]