0

sdílení

Tento solární domek je postaven téměř ze 100% recyklovatelného materiálu

/ 17. října 2016 / Zajímavosti

Solární domek pochází z dílny australského architekta, na jehož vznik byl použit pouze recyklovatelný materiál a věci „z druhé ruky“.  Tento projekt poukazuje na to, že i pro již vyřazené věci se dá najít nové místo, pomocí kterých může vzniknout velice útulné prostředí.

Domek z téměř 100% recyklovatelného materiálu slaví ve světě ohlas. Za jeho vznikem stojí architekt James Galletly, který na stavbu malého a útulného obytného prostoru využil pouze recyklovatelný materiál a věci z druhé ruky.

Tiny House by James Galletly (The Upcyclist)

Domeček je opravdu maličký, nachází se pouze jedna ložnice a záleží jen na samotném majitel, za jakým účelem ho využije. Ať už chceš uniknout na chvilku od okolního světa, načerpat energii či získat nějaký supr nápad na námět nové knihy či nový podnikatelský plán. Díky velikosti domku trvá stavba pouhé tři měsíce.

the-tiny-by-the-upcyclist-9

Uvnitř ložnice se nachází například postel, skládací stůl ..a to je asi vše. Veškeré vybavení bylo vybráno, aby bylo prostorově úsporné a vešlo se dovnitř.

the-tiny-by-the-upcyclist-1the-tiny-by-the-upcyclist-2

Recyklovatelný materiál byl využit jak na exteriér, tak interiér. Na stavbu bylo využito tvrdé dřevo, dřevěné překližky, různé plechy atd.

Tento projekt měl poukázat na to, jak jednoduše lze něco vybudovat z recyklovatelného materiálu. Je jakousi názornou ukázkou, jak pro vyřazené věci najít nové využití. Tento útulný domek je postaven z věcí, které jsme sehnali „z druhé ruky“.

Zdroj článku: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]