0

sdílení

Tento šátek ochrání tvé plíce před emisemi pohodlně a moderně

/ 6. října 2016 / Startupy

Po rozjetí masové výroby motorových automobilů se daný průmysl neskutečně rozmohl. Tedy, kdo po druhé světové válce nejezdil automobilem, nebyl prostě IN. V současné době se ale situace obrátila a IN je chodit do práce pěšky nebo jezdit na kole. Problém ale je, že jsou městské ulice doslova zahlceny automobily, které našemu organizmu škodí a jízdu na kole velmi znepříjemňují. A právě nejen pro tyto případy je šátek Wair.

 

Jednoho rána usedla Francouzka Carolina van Renterghem na své jízdní kolo a vyrazila do práce skrze pařížské ulice. Úroveň emisí však byla v ten den na takové úrovni, že nebyla schopna ve své jízdě pokračovat. Musela zastavit, protože jednoduše nemohla dýchat. Sáhla tedy po své emisní masce, jejíž nošení jí ale bylo velmi nepříjemné. Carolina se tedy rozhodla sloučit své zkušenosti ze světa módy s plánem na ochranu plic cyklistů a dalších lidí. Výsledek se jmenuje Wair.

wair-scarf

Jedná se moderní a efektivní šátek, který je nyní ve formě prototypu. Wair perfektně sedí na obličej a nedráždí pokožku. Šátek, který bude k dostání v různých barvách, navíc dokáže monitorovat míru okolního znečištění. Když přijde šátek do kontaktu se znečištěním vzduchem, aktivuje aplikaci ve smartphonu, která následně upozorní svého uživatele, aby si šátek nasadil. Aplikace všechny zjištěné údaje zaznamenává, tudíž si může každý uživatel zjistit, který den byly emise nejhorší a naopak.

Šátek Wair bude k dostání během léta roku 2017, přičemž pokud se ti tento nápad líbí, můžeš se zaregistrovat na domovské stránce projektu, čímž získáš 10 % slevu na budoucí nákup šátku Wair.

zdroj informací: ecouterre.com, vlastní, zdroj úvodního obrázku: wair-france.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]