Tento domácí úkol pro 10letého chlapce zmátl celý internet

Ľubica Mervová / 15. května 2017 / Zajímavosti

zdroj: pinterest.com/iflscience.com

Často se stává, že úkoly pro děti na základních školách jsou zadány tak nejasně, že jsou téměř neřešitelné. S následujícím příkladem si pravděpodobně nebudeš umět poradit ani ty.

Tato otázka byla součástí domácího úkolu z matematiky, který byl zadán 10letému chlapci ve Velké Británii. Měl vypočítat obvod pravoúhlých obrazců.

Maths question Aimed at ten-year-olds at a school in Glossop. It has left Pupils and parents baffled.

iflscience.com

Při hledání odpovědi se dítě obrátilo na svého otce, který si také nevěděl rady, přestože má kvalifikaci v oboru matematiky i ekonomie.

Otec nad úlohou strávil hodinu a přišel na to, že vyřešit ji je nemožné. Pak tento úkol přidal na Facebook v naději, že se ho někomu podaří rozluštit. Řešení hledal celý internet, ale pouze málo lidem se ho podařilo najít.

Dokonce úkol poslal svému známému, který má diplom z ekonomie, či přátelům, kteří jsou učiteli matematiky. Všichni však byli ze zadání zmatení a odpovědi se nedočkal.

Navzdory masové zmatenosti se některým lidem podařilo příklad vyřešit. Řada lidí tvrdí, že řešením pro oba obrazce je 44. Druhý příklad vypadá být více matoucí, protože vyžaduje několik dalších kroků, aby mohl být vyřešen, a není jasné, která strana má 2 cm. Pokud předpokládáme, že je to ta menší vertikální strana, je možné příklad vyřešit.

Každopádně můžeme s určitostí říci, že tato úloha je pro 10leté dítě nepřiměřeně těžká.

249400066_fd79d26946_o

iflscience.com

zdroj: iflscience.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]