0

sdílení

Tento děsivý nástroj ti ukáže, jak umělá inteligence Facebooku sleduje tvou online aktivitu

Rudolf Nečas / 24. února 2017 / Zajímavosti

zdroj: clipset.20minutos.es

Přemýšlel jsi někdy nad tím, jak Facebook sbírá všechna data, aby tě mohl krmit obsahem, o němž předpokládá, že se ti bude líbit? Pokud ano, existuje aplikace, která ti na tuto otázku odpoví.

 

Data Selfie je open source rozšíření Chromu, které ti umožní vidět, jak algoritmy strojového učení sledují a zpracovávají tvou aktivitu na Facebooku, a nahlížejí do tvé osobnosti a zvyků. K dosažení tohoto cíle šikovné rozšíření sleduje tvé Facebookové interakce a shromážděná data pak přetvoří do zpráv. Rozšíření je dostupné zdarma.

foto: dazeinfo.com

Data Selfie v podstatě sleduje tvou aktivitu. Na co se díváš, jak dlouho se na to díváš, co se ti líbí, na co klikáš, co píšeš, a pak na tato data aplikuje zpracování přirozeného jazyka a algoritmy strojového učení od IBM Watson a University of Cambridge. Rozšíření ti ukáže tvou agregovanou Facebookovou aktivitu v časové ose, která je rozdělena barevným kódováním, díky kterému můžeš lépe rozlišit různé aspekty týkající se tvého využití dat.

Kromě toho ti Data Selfie zobrazí i to, u kterých příspěvků jsi strávil nejvíce času. Ať už u těch od přátel nebo od lajknutých stránek. Děsivě fascinujícím způsobem rozšíření také používá prediktivní analýzu k odhadu věcí jako jsou tvé politické názory, ale i návyky v nakupování a stravování.

Nemusíš mít ani strach, že by všechna tato data mohl odchytávat a sledovat někdo jiný. Data Selfie si vše ukládá lokálně, čili jen na tvém počítači.

V rámci své iniciativy na podporu transparentnosti internetu tvůrce Data X (tvůrce Data Selfie) zveřejnil kód Data Selfie na GitHubu, aby do něj mohli nahlédnout zvědaví vývojáři. Pokud chceš zjistit, jak algoritmy sbírají a používají tvá data, můžeš si Data Selfie stáhnout z  Internetového obchodu Chrome.

foto: elle.com
zdroj: thenextweb.com

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]