0

sdílení

Těchto 5 malých domků, ti poskytne naprostý klid a únik od okolního světa

/ 11. října 2016 / Zajímavosti

Potřebuješ někdy vypnout, utříbit si myšlenky a nenechat se nikým a ničím vyrušovat? Máš občas pocit, že potřebuješ chvíli času jen a jen pro sebe? Přesně za tímto účelem si můžeš pronajmout tyto domečky, které ti poskytnou únik od okolního světa.

 

V následujícím článku tě seznámíme se šesti příbytky, které ti zaručí maximální relax, pohodu a hlavně únik od všech rušivých elementů – stačí si je jen pronajmout. Záleží už na tobě, zda zvolíš lesní krajinu, výhled na moře či vrcholek samotných hor.

 

Útulný domek, za jejímž vznikem stojí Harvardská univerzita, New York

tiny-cabins-by-harvard-startup-getaway-1020x610

V rámci jednoho projektu na Harvardské univerzitě vznikl nápad vzniku malých mobilních domů, které jsou určené k pronajmutí. Tyto domečky jsou schovány v lesích, severně od Bostnu a New Yorku. Jsou k dispozici k pronajmutí za 99 dolarů (cca 2400 Kč)/noc. Nejsou větší než 160 čtverečních stop a najdeš zde vše potřebné k tvému životu. Nachází se zde WC, obrovská pohodlná postel a hlavně okna, která ti zaručí nádherný výhled do okolní krajiny. Tvůrci mysleli na vše, je zde i plně vybavené spíž.

Domky Manshausen Island, Norsko

manshausen-island-cabins-by-stinessen-arkitektur-1020x610

Dáváš-li přednost výhledu na moře než na lesní přírodu, budou ti k relaxaci vyhovovat spíše domky Manshausen Island Resort, navržené od architekta Stinessena. Tyto prázdninové domky jsou minimalistického rázu. Jsou prosklené od podlahy až ke stropu, aby byl co nejméně narušený přechod mezi vnitřkem a okolím. Tyto kabiny stojí na skalnatém pobřeží a zajistí ti dostatečný komfort s nádherným výhledem na moře.

Cabanas no Rio od architekta Manuela Aires Mateuse, Portugalsko

cabanas-no-rio-by-manuel-aires-mateus-1020x610

Toto místo stvořené pro každého, kdo si chce užít klid a pohodlí bez jakéhokoliv vyrušení. Cabanas no Rio si oblíbí jak zamilovaný pár, který se sem vydá na svatební cestu či například rybáři. Na své si zde přijde úplně každý. Tyto příbytky jsou postaveny výhradně ze dřeva a pyšní se jednoduchým rustikálním vzhledem.

Mushroom Dome, Santa Cruz

mushroom-dome-cabin-by-kitty-mrache-1020x610

Odlehlá příroda, klid, ticho a veškerý komfort ti zajistí Mushroom Dome. Přitom se tento azyl klidu nachází kousek od města Santa Cruz. To, co tě zde určitě uchvátí je podkrovní ložnice s výhledem na noční oblohu.

Starlight Room, Alpy

starlight-room-by-rifugio-col-gallina-1020x610

Pokud toužíš po opravdu nezapomenutelném zážitku, doporučujeme ti strávit noc v Starling Room. Tento domek se nachází vysoko na vrcholu zasněžených Alp. Starlight Room byla vytvořena jako součást oblíbené horské chaty a nachází se jen několik kilometrů od Cortiny v severní Itálii. Výhled z ložnice je směřován na obří skály, které tě obklopují všude kam se podíváš.

 

Zdroj článku a fotografií: inhabitat.com

 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]