0

sdílení

Tech News: Tesla Model S s novým Ludicrous + módem pokořila novou hranici akcelerace z 0 na 100 km/h!

Matúš Mitro / 22. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: businessinsider.com

Nedávno představený konkurent pro Teslu, Faraday Future FF 91, přišel s velkou slávou a již při svém představení ukázal svou neuvěřitelnou akceleraci, která se řadí k nejlepším mezi sériově vyráběnými auty. Odpověď Tesly na sebe nenechala dlouho čekat a nový Ludicrous + mód dělá zázraky. 

 

Model S P100D od Tesly se již může rovnat svému nejnovějšímu rivalovi. Poté, co předvedl svou akceleraci Faraday Future FF 91, CEO Tesly s odpovědí dlouho nečekal a společnost vypustila aktualizaci, která měla zmíněnému modelu zajistit srovnatelné zrychlení. Tesla Model S P100D tak nyní může na trati zrychlit z 0 na 100 km/h již za 2,389 sekundy! Auto, které bylo při závodech použito, nebylo v žádném jiném směru upravováno a úžasné zrychlení mělo jen díky módu Ludicrous +. Podle Electreku může Tesla znovu porazit Faraday Future FF 91, který dosáhl akcelerace z 0 na 100 km/h s upraveným interiérem, a tedy nižší hmotností, pod časem 2,3 sekundy. Tesla zatím přímo neodpověděla na svého nového rivala, FF 91, ale brzy chce společnost v Las Vegas ukázat Model S a Model X v plné parádě při testování akcelerace.

Elon Musk, chairman and chief executive officer of Tesla Motors Inc., speaks in front of a Tesla Model S electric car on day two of the 2010 North American International Auto Show in Detroit, Michigan, US, on Tuesday, Jan.  12, 2010. The 2010 Detroit auto show runs through January 24 and features 60 new vehicle Premieres.  Photographer: Daniel Acker / Bloomberg via Getty Images
zdroj fotografie: Business Insider

Elon Musk tvrdí, že času 2,3 s, za který akcelerovala FF 91, může podle testovacích standardů Motor Trend s nový módem Ludicrous + dosáhnout i Model S. Ve skutečnosti je jen velmi malá možnost, že by někdo někdy tento mód využil a zároveň určitě neprospěje ani pneumatikám, které při takové akceleraci dostávají pořádně zabrat. Je však zábavné sledovat, jak dva výrobci elektrických automobilů závodí. Model FF 91 byl sice již představen, výroba ale startuje až nyní a k prvním majitelům se dostane až v roce 2018. Jeho cena také není nejnižší. Potenciální zákazník musí za futuristickou novinku zaplatit přibližně 6,5 milionu Kč, což je více než dvojnásobek ceny Tesly, která se časem stává pro Faraday Future vyrovnaným soupeřem, tedy alespoň co se akcelerace týče. Podívej se sám, co všechno Model S P100D předvedl na závodech Drag Race.

 

zdroj: fonyzciny.sk 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]