0

sdílení

Tech News: Takto bude fungovat vylepšený autopilot Tesly druhé generace

Dávid Igaz / 27. ledna 2017 / Business

zdroj: businessinsider.com

Výrobce elektromobilů Tesla se v dohledné době pokusí vyšperkovat svůj systém autonomního řízení. Už nějakou dobu ho sice naplno používá v běžném provozu, ale nemá ještě vychytané všechny mouchy, a tak celé softwarové oddělení pracuje na plné obrátky. 

 

Celý proces inovace  a tím vytvoření druhé generace jsi mohl sledovat skrz statusy na sociální síti Twitter, které přidával sám Elon Musk. Před několika týdny CEO společnosti také oznámil, že nový autopilot je ve své finální fázi a už zanedlouho bude připraven na plnou implementaci do vozidel. Nezapomínej ale, že nového autopilota dostanou jen ta vozidla, která na to mají připravený i patřičný hardware, který se začal montovat koncem října. Mezi novinky bude patřit vylepšení řídících schopností, lepší předvídání provozu a ještě řada menších vylepšení, která ti lépe přiblíží obrázky níže.

Vozidla vyrobená od roku 2014 do roku 2016 mají zabudovanou pouze jednu kameru pro funkci autopilota. Nicméně nové kusy, které sjely z výrobní linky od října loňského roku, mají zabudovaných až 8 kamer s 360 stupňovým záběrem a viditelností až 250 m. 

tesla-autopilot-kamera-predna-castzdroj fotografie: Busines Insider

Nová vozidla budou stále disponovat jedním radarem, který je ale markantně vylepšený a dokáže podstatně lépe vidět skrz mlhu, déšť nebo prach. 

musk-is-also-Advancing-TESLA-position-in-self-driving-car-tech-going-into-2017zdroj fotografie: Business Insider

12 ultrasonických senzorů bylo vylepšených tak, aby dokázaly přesněji detekovat objekty kolem auta. 

the-new-vehicles-also-use-NVIDIA-titan-gpu-a-new-onboard-computer-system-with-40-times-as-much-computing-power-as-TESLA-previous-systemzdroj fotografie: Business Insider

Kompletní výbava všech hardwarových komponentů nového systému Autopilot 2 bude v přepočtu stát přibližně 120 000 Kč a bude se samozřejmě jednat o příplatkovou výbavu. 

autopilot-2-teslazdroj fotografie: Business Insider

Autopilot 2 dokáže nastavit optimální rychlost vzhledem k povětrnostním podmínkám, náročnosti provozu, změnit jízdní pruh bez zásahu řidiče a třešnička na závěr, Tesla dokáže konečně úplně sama zaparkovat. Mezi novinky se také řadí schopnost manévrování v náročnějších prostředích, což se týká zejména přeplněných velkoměst. 

autopilot-2-tesla-2zdroj fotografie: Business Insider 

Nové funkce však budou uvolněny postupně, a to skrze aktualizace v několika fázích. První fáze přináší například automatické zatáčení, které je ale limitováno pouze při rychlosti pod 72 km / h. 

tesla-autopilot-zachranazdroj fotografie: Fortune

V této první fázi aktualizací čeká na majitele nejvýkonnější verze P100D překvapení v podobě vylepšeného Ludicrous módu.

tesla-model-s-p85d-model-s-akceleracezdroj: TheModum

Elon dále poznamenal, že nové funkce autopilota budou vycházet každých 2 až 6 týdnů ode dneška. 

autopilot-2-tesla-3zdroj fotografie: Business Insider

Pokud se dokončí všechna potřebná vylepšení, celý systém autopilota, který zvládne jízdu úplně sám, bude stát kolem 200 000 Kč. V plánu je prý i demo verze všech funkcí.

tesla-first-ANNOUNCED-its-intention-to-Acquire-solarcity-at-the-end-of-june-to-become-the-worlds-only-vertically-integrated-energy-companyzdroj fotografie: Business Insider 

V budoucnu bychom mohli dočkat i takových exkluzivit jako například automatické nastavování destinací, které se synchronizují s tvým kalendářem nebo volba optimální trasy, ať už z pohledu času dojezdu nebo provozu na dané trase. 

autopilot-2-tesla-destinationzdroj fotografie: Business Insider 

Ještě jedna zajímavost na závěr: podle statistického úřadu v USA se po zavedení první generace autopilota snížila nehodovost vozidel Tesla až o nezanedbatelných 40%.

tesla-crash-2zdroj fotografie: Motor Trend

A opravdu to nejlepší na závěr. Pokud si nyní koupíš elektromobil od Tesly, budeš mít jistotu, že ještě v průběhu tohoto roku bude plně autonomní. Zárukou jsou také všechny nové aktualizace systému autopilota v příštích letech.

Elon Musk, chairman and chief executive officer of Tesla Motors Inc., speaks in front of a Tesla Model S electric car on day two of the 2010 North American International Auto Show in Detroit, Michigan, US, on Tuesday, Jan.  12, 2010. The 2010 Detroit auto show runs through January 24 and features 60 new vehicle Premieres.  Photographer: Daniel Acker / Bloomberg via Getty Imageszdroj fotografie: Tesla

 

zdroj: fonyz.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]