0

sdílení

Tech News: Řidič Modelu S od Tesly přežil srážku s kamionem ve vysoké rychlosti, po incidentu vyšel z auta po vlastních

Jakub Duchoň / 11. prosince 2016 / Zajímavosti

Tesla Model S si před třemi lety během série testů odolnosti připsala jeden nevídaný úspěch. Podařilo se jí porušit stroj, který testuje odolnost střešní konstrukce automobilů. Jeden z majitelů vozu si zhruba před týdnem otestoval zdatnost střechy při nepříjemné události, kdy na dálnici v Německu narazil ve vysoké rychlosti do stojícího kamionu.

 

Vozidlo narazilo do přívěsu, který měl za úkol zakrývat staveniště vedle vozovky. Místní média uvedla, že rychlost Tesly byla v době srážky obrovská, což není na Německých dálnicích nic neobvyklého. Elektromobil se po srážce ocitl pod přívěsem kamionu, a i přes intenzitu nárazu se řidiči podařilo vystoupit z vozidla a po vlastních odejít do bezpečí. Zranění, která řidič utrpěl, byla vážnější, ale naštěstí ne kritická.

tesla-model-s-nl-crash1-e1480454411971
foto: fonyzciny.startitup.sk

Hasiči si po příchodu na místo činu se vším rychle poradili. V první řadě se obrátili na technickou podporu Tesly, aby se při manipulaci s baterií vyhnuli zbytečným problémům. Baterie vypadala být víceméně nepoškozená, čili nedošlo k požáru, a tak stačilo jen vytáhnout zdemolované auto zpod přívěsu. Výsledkem bylo pár zajímavých snímků.

tesla-crash-2
foto: fonyzciny.startitup.sk

Toto není první incident, kde Tesla prokázala vynikající vlastnosti v oblasti bezpečnosti a zachránila tak několik lidských životů. Není divu, že Národní bezpečnostní dálniční administrativa (NHTSA) udělila Modelu S 5 hvězdičkové bezpečnostní hodnocení v každé z kategorií. Je pozoruhodné, že se Tesla při výrobě svých automobilů mimo špičkové technologie zaměřuje i na vysokou úroveň bezpečnosti.

zdroj: fonyzciny.startitup.sk , zdroj titulní fotografie: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]