0

sdílení

Tech News: Raketa Falcon 9 od SpaceX opět úspěšně přistála! Podívej se na video z této důležité události

Matúš Mitro / 16. ledna 2017 / Zajímavosti

SpaceX má za sebou další úspěšné přistání! První let letos vynesl do vesmíru několik satelitů a úspěšně se vrátil na Zemi, z čehož se patřičně těšili i zaměstnanci společnosti.

 

Aerokosmická společnost SpaceX již několik let vysílá své rakety do vesmíru za účelem zásobování Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Rakety Falcon 9 byly zkonstruovány tak, aby se jejich první stupeň byl schopen vrátit na Zemi, ale zpočátku to vůbec nešlo podle představ. Po několika neúspěšných přistáních, kdy byly rakety při přistání na plošinu zničené, přišel první úspěch. V dubnu loňského roku se totiž odehrálo první úspěšné přistání rakety Falcon 9, která se vrátila ze zásobovací mise. Od té doby se uskutečnilo ještě několik úspěšných návratů.

SpaceX falcon 9zdroj fotografie: Bplaced

Raketa Falcon 9 měla tentokrát za úkol vynést do vesmíru nové satelity Iridium a už přibližně hodinu po svém startu se satelity od nosiče začaly uvolňovat. Po úspěšné misi nastal čas na návrat zpět. Letošní první přistání rakety je již pátým úspěšným pokusem v pořadí a SpaceX má pořádný důvod k oslavě. Tuto událost bylo možné sledovat i v přímém přenosu, ale pro ty, kteří to nestihli, je k dispozici záznam z vysílání.

První velký úspěch SpaceX v tomto roce:

 

zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]