0

sdílení

Tech News: Obrovská továrna Gigafactory oficiálně spouští výrobu baterií!

Matúš Mitro / 13. ledna 2017 / Business

zdroj: businessinsider.som

Tesla je největším výrobcem elektrických automobilů na světě, ale její produkty jsou stále pro mnohé potencionální zákazníky drahé. To se má brzy změnit. Americký gigant totiž spustil výrobu nových baterií, které mají být levnější a umožní tak snížit i ceny automobilů.

 

Tesla nezahálí a před pár dny začala s výrobou článků do baterií, které mají být součástí nejen nového dobíjecího systému pro domácnosti, Powerwall 2, ale své uplatnění najdou i v komerčních systémech Powerpack 2. Nové baterie se nevyhnou ani elektrickým automobilům Tesla a již brzy je uvidíme v připravovaném Modelu 3. Tím, že Tesla začala vyrábět baterie v továrně Gigafactory, je jejich výroba méně nákladná, díky čemuž bude i chystaný Model 3 dostupným elektromobilem.

modle-3-teslazdroj fotografie: Tesla 

Jeho cenovka může klesnout na 890 tisíc Kč, čímž by si ho mohlo dovolit mnohem více zákazníků. Gigafactory je dokončena teprve ze 30%, ale i to je dostatek na to, aby mohla Tesla ve spolupráci se svým partnerem, společností Panasonic, spustit výrobu baterií.

tesla-battery-Ambitions-will-be-supported-by-its-massive-battery-plant-the-gigafactoryzdroj fotografie: Business Insider

Název „Gigafactory“ nedostala továrna zbytečně, jelikož její rozloha bude opravdu pozoruhodná. Dosud zastavěná plocha činí více než 176 000 m 2 a napříč několika patry obsahuje přibližně 455 000 m 2 využitelného prostoru, ve kterém již může probíhat reálná výroba. Tato postupná výstavba továrny umožní Tesle a Panasonicu vychytat všechny chyby a upravit výrobní proces či plán výstavby ještě za pochodu.

gigafactory-teslazdroj fotografie: Business Insider

Po dokončení bude Gigafactory opravdu velkolepou budovou, která ohromí nejen svou rozlohou, ale i obrovskou produkcí. Tesla chce do roku 2018 vyprodukovat baterie s celkovou energií až 35 GWh, a také plánuje navýšit produkci elektrických automobilů, kterých má do konce roku vyrobit několikanásobně více ve srovnání s loňským rokem. V konkrétních číslech má jít až o 500 000 kusů, které opustí výrobní linku.

 

zdroj: fonyzciny.startitup.sk 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]