0

sdílení

Tech News: Lucid Air si bere na mušku Model S od Tesly! Musk se musí mít na velkém pozoru

Dávid Igaz / 25. prosince 2016 / Zajímavosti

O společnosti Lucid Motors jsi pravděpodobně ještě neslyšel. Založil ji Bernard Tse, který byl dříve viceprezidentem slavné Tesly. Po čase si ale založil vlastní společnost, se kterou nyní americkému výrobci elektromobilů pořádně zatápí. Elone, dávej si velký pozor!

 

Nejnovější počin, který má za úkol porazit slavnou Teslu Model S, se jmenuje Lucid Air, představen byl ve Fermontu a minimálně v některých aspektech má výrazně navrch. Následující body z představení tě rozhodne přesvědčí o tom, že tento nový elektromobil nebude jen tak do počtu a když se oficiálně dostane na trh, konkurenti budou muset s tímto startupem počítat.

Novinka zvládne na jedno nabití ujet až 644 km. Tesla Model S v nejvýkonnějším provedení P100D zvládne v uvozovkách jen 507 km, což je ale stále fantastický výsledek.

Lucid-air-oficiálnězdroj fotografie: Lucid Motors

Ani při zrychlení nepatří Lucid mezi lenochy a stovku zvládne již za 2,5 sekundy. Pro srovnání, po nejnovější aktualizaci softwaru se Tesla Model S dostane na stejnou hodnotu.

Lucid-air-oficiálně-2

Nádherným designovým prvkem je panoramatická střecha, a především celkový výkon automobilu, který činí ohromných 1000 koní. Slušné žihadlo, co říkáš?

Lucid-air-oficiálně-3

V přední masce jsou také integrované inovativní Full LED světlomety s automatickým nastavováním.

Lucid-air-oficiálně-4

Podle společnosti je model Air plně vybavený pro autonomní řízení.

Lucid-air-oficiálně-5

Baterie dodává Samsung. Názor necháme na tobě … (na fotografii se nachází zahalený prototyp z listopadového autosalonu v LA).

Lucid-motors-has-partnered-with-samsung-to-supply-the-batteries-it-will-use-in-its-production-vehicles

Pokud se podíváme do interiéru, dominuje mu překrásný zahnutý displej a podle renderu bude také vybaven špičkovým grafickým rozhraním. Dostupné bude i hlasové ovládání funkcí vozu.

Lucid-air-oficiálně-6

Lucid-air-oficiálně-7

Pro pohodlí pasažérů se dokáží zadní sedadla ohýbat v 55 stupních.

Lucid-air-oficiálně-8

Vzadu se také nachází velká obrazovka, která dokáže nabídnout zábavu pro celou posádku na zadních sedadlech. Nechybí ani kvalitní audio soustava, ale neznáme přesného výrobce těchto komponentů.

Lucid-air-oficiálně-9

Lucid-air-oficiálně-10

Oficiální produkce elektromobilu začne později v roce 2018 s dostupností jen krátce nato.

Lucid-air-oficiálně-11

A dostali jsme se až k ceně, která bude v případě Lucid Air činit přibližně 96 000 €. V přípravě je prý i levnější model s cenovkou kolem 62 000 €, ale vzhledem k blížícímu se nástupu Modelu 3 od Tesly, se musí tento startup pořádně obracet, aby dokázal zaujmout zákazníky tohoto stále velmi mladého technologického segmentu.

Lucid-air-oficiálně-12

zdroj: fonyzciny.strtitup.sk , zdroj titulní foto a všech fotografií:  Lucid Motors
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]