0

sdílení

Tech News: Intel má téměř hotový 5G modem s ohromnou rychlostí stahování 5 Gbps

Peter Puhovich / 9. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: STEALTH Concealment, FierceWireless, Golem.de

Zatímco mnoho částí světa ještě nemá dostatečně vybudovanou 4G (LTE) síť, některé společnosti již v plném proudu vyvíjejí nové 5G připojení. Jednou z nich je i Intel, který oznámil, že jeho 5G modem je v pokročilém vývoji. 

 

Pro použití by měl být dostupný již v druhé polovině tohoto roku a rychlost stahování přes toto připojení bude dosahovat závratných 5 Gbps. Abys měl představu o této rychlosti, vezměme si například 50 GB film, který stáhneš za přibližně 80 sekund.

intelmodem5gforces_0
zdroj fotografie: FierceWireless

Pro dosažení tohoto cíle využívá modem několik vylepšení, jako například ultra-nízké latence frekvencí, MIMO či pokročilé kódování kanálů. Modem je navržen tak, aby fungoval s dnešními 4G sítěmi, ale i 5G sítěmi v budoucnosti. Těšit se můžeme na velmi rychlé přenosy, ale i streamování obsahu ve vysokém rozlišení bez nejmenších záseků.

intel-5g-modem-02zdroj fotografie: Golem.de

5G připojení je však mnohem blíž než se zdá. Americký operátor Verizon již začal s budováním 5G v deseti městech a AT & T chce nabízet 5G pro svou službu DirecTV Now. T-Mobile se plánuje do 5G pustit v roce 2020, ale jeho první testy ukázaly ještě vyšší rychlosti, a to až do 12 Gbps. Společnosti Samsung a Korea Telecom chtějí připravit 5G připojení ještě před začátkem Zimních olympijských her v roce 2018.

 

zdroj: fonyzciny.startitup.sk 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]