0

sdílení

Tato mapa ukazuje přístupy na wifi na hlavních světových letištích

/ 28. října 2016 / Zajímavosti

S cestováním letadlem je spojeno zejména nekonečné čekání na odbavení. Užitečná mapa, která se objevila na internetu dává cestujícím šanci se během nekončících předletových procedur zabavit. Na této mapě totiž najdete přístupy na wifi na hlavních světových letištích.

https-blueprint-api-production-s3-amazonaws-com-uploads-card-image-237252-f0b4880d8c984107896f77cec9825d5a

Zdroj obrázku: Mashable.com

Někdo by mohl namítnout, že v době všudy přítomných a velmi štědrých objemů nejrychlejších dat mobilních operátů je wifi tak trochu přežitek. Toto však tak úplně neplatí na letišti. Zde se totiž velmi pravděpodobně ocitnete pouze při cestování do jiné země, kde to může být s datovým roamingem složitější a hlavně o poznání nákladnější.

Mravenčí práci se sestavením podrobné mapy s přístupy k veřejným i zaheslovaným wifi sítím si dal bloger o cestování a počítačový inženýr Anil Polat. Do Google map zanesl údaje o stovkách sítí, na která by tedy neměl být problém se při čekání na let připojit. U letišť, která mají své sítě zaheslované, zanesl Anit Polat do interkativní mapy údaje o aktuálně platném hesle. U těch zcela veřejných pak Polat alespoň sdělil název sítě, případně další podrobnosti o konkrétní wifi. Například kde má v letištní hale vybraná síť nejlepší signál.

Nyní už tak během chvíle můžeme zjistit že při letu z Prahy do Paříže bychom se v našem hlavních městě měli připojit bez problému na tamní síť prg.aero-free, jenž nevyžaduje žádné heslo. Na letišti Charlese de Gaulla už by to ovšem bez této interaktivní mapy nemuselo být tak jednoduché. Na hlavním francouzském letišti je totiž tamní wifi zakódována pod hesle HAVANA2016. To letiště Heathrow za Londýnem poskytuje internet zdarma a bez hesla, ovšem pouze po dobu 40 minut. S odkazem, který tvůrce této mapy k britskému letišti přidal však získáte přístup k časově neomezenému brouzdání. Svou mapu pan Polat pravidelně aktualizuje, stále zde tím pádem přibývají údaje o přístupu na wifi dalších letišť po celém světě.

Zdroj informací: Mashable.com, Zdroj titulního obrázku: Pexels.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]