0

sdílení

Tato loga znamenají něco úplně jiného, ​​než si myslíš

Dáška Vanková / 3. října 2016 / Zajímavosti

Loga, která najdeš níže, tě překvapí svým významem.

 

McDonald

Pokud si myslíš, že žluté „M-ko“ symbolizuje název tohoto fastfoodu, jsi na omylu. Toto oblé písmenko znázorňuje prsa. Ano, dobře čteš. V roce 1960 byl změněn vzhled loga, ale designér doporučoval, aby bylo uchováno, protože zákazníci si představují pár výživných prsou a to je přiláká do této restaurace.

Zdroj: pinterest.com

foto: pinterest.com

Adidas

Světoznámou značku tenisek, oblečení a doplňků vytvořili bratři Dasslerovi a ze jména jednoho z nich vznikl i název -  Ad olf Das sler. Bratři Rudolf a Adolf Dasslerovi šli v roce 1948 každý svou cestou. Adolf založil Adidas a Rudolf firmu Puma. Dnešní logo Adidas má tři šikmé pruhy ve tvaru trojúhelníku, které jsou symbolem hory, sloužící jako metafora pro výzvu všem sportovcům.

Zdroj: pinterest.comfoto: pinterest.com

Sony Vaio

Písmenka „V“ a „A“ jsou symbolem analogového signálu, zatímco „I“ a „O“ symbolizují binární kód 1 a 0 vyjadřující základní princip fungování počítače.

Zdroj: cyberzest.comfoto: cyberzest.com

FedEx

Toto logo má vyjadřovat rychlost a preciznost společnosti. Zejména proto, že když se zaměříš na písmenko „E“ a „x“, zjistíš, že vytvářejí bílou šipku.

Zdroj: logo123.comfoto: logo123.com

ROXY

Značku ROXY rozběhla značka Quicksilver. ROXY je zaměřena zejména na ženy, a to se snaží říct i její logo, které jakoby vytvářelo srdíčko. Je to v podstatě spojení dvou znaků Quiksilver.

Zdroj: pinterest.com

foto: pinterest.com

Nike

Název obchodní značky je odvozen od okřídlené řecké bohyně vítězství „Niké“. Proto logo představuje křídlo řeckých bohů. To je opravdu zajímavé!

Zdroj: hucksterdesign.com

foto: hucksterdesign.com

Goodwill

Máš pocit, že se na tebe usmívá poloviční obličejík? Nemáš pravdu. Je to jen ukryté písmenko „g“. :-)

Zdroj: sitepoint.com

foto: sitepoint.com

Amazon

Toto logo vypadá velmi jednoduše, ale má hlubší význam. Šipka směřující od písmene „a“ k písmenku „z“ nám chce říci, že na tomto portálu najdeme vše od A po Z. Skvělý nápad!

Zdroj: lenco.comfoto: lenco.com
zdroj: thinkapple.sk , zdroj titulní fotografie: factsiknow.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]