Takto vypadá rutina Elona Muska

Timotej Vančo / 16. června 2017 / Zajímavosti

zdroj: flickr.com

Jaký rozvrh bys čekal od největšího inovátora, který chce na silnicích jen autonomní auta a lidstvo dostat na Mars? Rozhodně je to jeden z nejvíce „rozlítaných“ lidí na světě.

Zakladatel společnosti Tesla a SpaceX obvykle tráví celý svůj pracovní týden ve svých dvou společnostech. Během pěti minut se snaží obléci a najíst se. Přeskakuje zbytečné telefonní hovory a také zbytečné e-maily, u kterých by ztrácel produktivitu.

Podívej se tedy blíže, jak vypadá pracovní den a týden Elona Muska.

Musk začíná svůj den tak jako mnoho ostatních pracujících lidí. Začíná pracovat kolem 7:00 ráno. V nedávném článku jsme tě také informovali o tom, jak dlouho spí.

foto: simple.wikipedia.org

Musk obvykle přeskakuje snídani. Příležitostně se zastaví na tak dlouho, aby si stihl udělat rychlou kávu nebo omeletu.

Jedna věc, na kterou si vždy udělá čas, i když má toho hodně, je sprchování. Sám jednou řekl, že je to jeho typický zvyk, který vždy dělá.

foto: commons.wikimedia.org

Jakmile je Musk již vzhůru a připraven posouvat svět vpřed, začne se řídit dle svého nasekaného kalendáře, jehož rozvrh je rozdělen po 5 minutách. Musk je také známý svým workoholismem, práci se věnuje 85 až 100 hodin týdně.

foto: flickr.com

Žádné dva dny nejsou pro Muska stejné. V pondělí a pátek tráví čas ve SpaceX v LA. V úterý, ve středu a ve čtvrtek pracuje v Tesle. Portál Quartz odhaduje, že v Tesle pracuje v průměru 42 hodin týdně a v eSpaceX pracuje 40 hodin týdně. Musk také řekl, že obvykle tráví několik hodin i prací na neziskovém projektu umělé inteligence OpenAI.

foto: commons.wikimedia.org

O víkendu také samozřejmě čas neztrácí. V sobotu obvykle ještě zůstane ve SpaceX a v neděli se snaží trávit čas se svými pěti syny. Často ale musí být online a psát e-maily a věnovat se vedle času s rodinou i práci. Multitasking je klíčovou součástí strategie Muska, který takto dokáže pracovat co nejvíce hodin.

Aby si Musk udržel svůj pracovní den na uzdě, vynechává většinu telefonátů. Také upřednostňuje používání nejasné e-mailové adresy, která zabrání lidem spamovat jeho doručenou poštu.

foto: flickr.com

Musk s jídlem neztrácí skoro žádný čas. Svůj oběd si vezme na setkání a dokáže ho do sebe naházet za 5 minut. Pokud jde o nápoje, jedním z jeho favoritů je Diet Coke. Portál CBS předtím informoval o tom, že preferuje francouzskou kuchyni, grilování a whisky.

Elon ses také snaží držet v kondici, a proto navštíví posilovnu alespoň jednou nebo dvakrát týdně.

foto: commons.wikimedia.org

Navzdory svému rušnému životu také věnuje dostatek času četbě. Jeho oblíbené tituly zahrnují fantastickou klasiku „Pán prstenů“ nebo biografie inovátorů jako je Benjamin Franklin a Albert Einstein.

zdroj článku: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]