0

sdílení

Takto vypadá koncept Formule E

Rudolf Nečas / 17. února 2017 / Zajímavosti

Čistě elektrická závodní série Formule E dostane ve své páté sezóně, která začíná na konci roku 2018, facelift.

 

Spark Racing Technologies – společnost, která má na starosti stavbu druhé generace monopostů Formule E, vydala několik koncepčních obrázků – a vypadají neuvěřitelně. Společnost publikovala obrázky o víkendu.

foto: sparkracingtechnology.com

Francouzská firma slibuje lepší aerodynamiku, snížení hmotnosti a efektivnější využití baterie. Spark říká, že díky těmto prvkům budou auta rychlejší, a proto klade zvýšený důraz i na bezpečnost řidiče. V renderu je vidět dva způsoby zvyšování bezpečnosti – na třech obrázcích můžeš vidět zcela uzavřenou kabinu, zatímco boční pohled ukazuje čelní sklo podobné tomu, které testovala Formule 1.

foto: sparkracingtechnology.com

Současná koncepce Sparku je se svým obrovským předním křídlem a divokým aerodynamickým vzhledem už dost radikální. Ale není příliš překvapivé, že finální auto může vypadat ještě extrémněji, když vezmeme v úvahu, že FIA ​​- řídící orgán Formule E – původně požádal společnosti soutěžící o zakázky na výrobu šasi, aby se při svých návrzích inspirovaly ve slavných koncepčních vozidlech, jako je Red Bull X2010, Ferrari F1 Concept nebo McLaren MP4-X.

foto: sparkracingtechnology.com

Pátá sezóna bude pro mladou sérii rozhodující a to nejen proto, že auta budou vypadat bláznivě. McLaren, Sony a Atieva pracují na nové sadě baterií pro automobily, které vydrží celý závod, díky čemuž si jezdci nebudou muset měnit auta v polovině soutěže. Je také možné, že v páté sezóně do série vstoupí Mercedes-Benz (a další výrobci), čímž by se přidali k Jaguaru, Renaultu, Audi, BMW a startupům jako NextEV a Faraday Future.

zdroj: theverge.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]