0

sdílení

Takhle to vypadá, když se CSS zvizualizuje a dá se konečně jednoduše pochopit

Timotej Vančo / 11. prosince 2016 / Tools a Produktivita

Každý web developer zná CSS. Setkali se s ním miliony uživatelů internetu a setkáváme se s ním pravděpodobně denně. Pokud se v něm chceš zlepšit, ale některým konceptům a funkcím stále nerozumíš, jsi zde správně. Čti dál.

 

CSS je ve zkratce programovací jazyk („pokud se dá nazvat programovacím jazykem“), ve kterém se buduje design webové stránky. Je to jako „oblečení“ pro tělo, které tvoří HTML text / kód.

Nejlepší cesta, jak se naučit CSS, tak jako i jiné nové věci, je zkoušet a dělat chyby. Nejprve tedy musíš napsat nějaký jednoduchý kód za účelem naučení se něčeho nového, aby ses mohl stát alespoň nějakým „kodérem“. Je to fakt jednoduché. Ale vždy se hodí pomocná ruka někoho zkušenějšího, že? Může se ti stát, že se učíš CSS a najednou nevíš, jak to bude vypadat nebo co tato konkrétní funkce dělá. Tehdy přichází na řadu tato výborná stránka – CSSReference.io.

cssfeatured
foto: thenextweb.com

Pomocí této stránky se můžeš zdokonalit v CSS a naučit se různé nové designérské triky. Je tam opravdu z čeho vybírat. Najdeš tam například i známou a respektovanou Mozilla Developer Network. Co ale dělá CSSReference.io něčím jiným je jeho krása.

cssspecfoto: thenextweb.com

Každá funkce je zobrazena ilustrací, která ukáže a přiblíží zájemci, jak to funguje. Nejsou tam žádné zbytečné blbosti. Vše je vysvětleno jednoduše a jasně, takže každý začátečník najde rychle a přesně to, co potřebuje a hledá.

cssanimationfoto: thenextweb.com

Je třeba ještě podotknout, že celá stránka je zdarma a pokud máš zájem se vzdělávat v této oblasti, vyplatí se investovat do této knížky, kterou ze zkušenosti mohu pozitivně doporučit.

htmlcss
foto: amazon.com
Zdroj článku: thenextweb.com, zdroj titulní fotografie : despreneur.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]