Tajemství šťastného života? „Nestarat se.“

Henrieta Balázsová / 14. dubna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pexels.com

Čím méně starostí, tím více radosti. Přiznejme si to – mnohdy si život až příliš komplikujeme. Vytváříme si zcela zbytečné problémy, které nás zatěžují, vyčerpávají a obírají nás o chuť do života. Jak tomu jednou provždy zabránit? Jednoduše. Stačí, když se přestaneš starat o zbytečné věci.

Trik na jednodušší a lepší život nemá s pozitivním myšlením nic společného, ​​dokonce ani s úsměvem či s meditací. Pravda je taková, že pokud chceš mít šťastný život a chceš si ho užívat, musíš udělat jedinou věc: přestat se starat o maličkosti. Pokud si myslíš, že to zní jako protiklad všeho, co jsi dosud slyšel, máš pravdu. Nic to však nemění na tom, že to skutečně funguje.

„Na důležité věci se můžete začít soustředit pouze tehdy, pokud se naučíte říkat NE.“ – Steve Jobs

Držíš se této rady? I Steve Jobs věděl, že štěstí tkví v jednoduchosti. Jeho podstatou je soustředit se pouze na ty nejdůležitější věci a všemu ostatnímu říct NE. Zaměř se na to, jaký vztah máš sám vůči sobě. Zařaď slovo NE do svého slovníku a nauč se ho používat každý den. Čím více ho budeš používat, tím více času budeš mít na sebe a na věci, které máš opravdu rád. Jednoduše se nestarej o věci, které se tě přímo netýkají. Budeš překvapen, kolik času najednou získáš.

Zdroj: pexels.com

„Tak, jak se šíří kruhy ve vodě, když do ní hodíte kámen, tak může mít i vaše jediné rozhodnutí dalekosáhlé důsledky.“ – Dalajláma

I Dalajláma byl zastáncem myšlenky, že štěstí spočívá v jednoduchém životě. Musíš si však uvědomit, že říkat lidem NE častěji neznamená, že se vzdáš lidskosti a laskavosti. Znamená to jen to, že si více uvědomíš svoji hodnotu.

Jednoduše se budeš „starat méně“. Šťastný a úspěšný člověk totiž nepociťuje potřebu starat se o věci, které se ho netýkají nebo něj nejsou důležité. Nestarej se o ty věci, které nijak neovlivníš a ani o ty, které ti nic nepřinesou. Šťastný a vyrovnaný člověk například nikdy nebude kritizovat druhé lidi, protože ví, že mu to nic nepřinese. Rovněž se nebude starat o to, co bude za 5, 10 či 15 let, protože ví, že to nijak neovlivní. Co však udělat můžeš, je ovlivnit přítomnost. Starej se proto jen o věci, na kterých skutečně záleží.

Zdroj: lifehack.org

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]