0

sdílení

S’well – lahve šetrné k životnímu prostředí, které se staly módním doplňkem

Simona Hanzelová / 7. listopadu 2016 / Business

Voda je život. Dospělý člověk by měl denně vypít dva až tři litry této životodárné tekutiny. Zejména v dnešní hektické době, kdy jsou lidé neustále v pohybu, je to však těžké. Většina z náš řeší tento problém tak, že s sebou bere vodu balenou v plastových lahvích, které ale mají škodlivý dopad na životní prostředí. Podnikatelka Sarah Kauss však našla způsob, jak lidem ukázat, že i eco-friendly může být zajímavé.

 

Lidé stále nejsou příliš ohleduplní k životnímu prostředí a mnozí ho berou jako samozřejmost. Právě proto obdivuji podnikatele, kteří se zajímají nejen o své zisky, ale i o ochranu životního prostředí. Není nic lepšího, než udělat tento svět o něco lepším místem. Proč tedy nespojit příjemné s užitečným?

sarahZdroj: ey.com

Mnoho podnikatelů si myslí, že s pojmem eco-friendly se spojují nejen vyšší náklady, ale že je stejně náročné přesvědčit běžného ekologicky smýšlejícího spotřebitele, aby dal přednost produktům, které přispívají k ochraně životního prostředí. Bioprodukty ale nemusí být vždy nudné. Životní prostředí lze chránit i stylově.

 

plasticZdroj: plasticfreetuesday.com

V současné době jsou jednou z největších zátěží pro životní prostředí plasty. Téměř vše je zabaleno v plastových obalech a lidstvo neustále produkuje enormní množství plastového odpadu, který je jen velmi těžko recyklovatelný.

kaussZdroj: crainsnewyork.com

Jak tedy snížit spotřebu plastových lahví? Tato otázka dlouho trápila i Američanku Sarah Kauss, která se vždy zajímala o životní prostředí. Všude, kam šla, s sebou nosila kovové lahve na vodu, avšak nebyla spokojena s jejich vzhledem. „Byly sice praktické, ale spíše pouze na nošení do posilovny nebo na kempování,“ říká Sarah. Právě to ji inspirovalo, aby opustila svou dobře placenou práci a v roce 2010 založila společnost S’well, která vyrábí elegantní, opakovaně použitelné lahve z nerezové oceli, které jsou navíc navrženy tak, aby udržely tekutinu 24 hodin chladnou a teplou po dobu 12 hodin.

swellbottlezdroj: bspokestudios.com

Používáním těchto lahví se snižuje nejen množství odpadu z plastových lahví, ale navíc část zisku putuje do organizací, které pomáhají zajistit pitnou vodu pro lidi žijící v kritických oblastech bez čisté vody.

swellzdroj: static2.businessinsider.com

Odhaduje se, že tržby S’well by letos mohly dosáhnout sto milionů dolarů. I když lahve šetrné k životnímu prostředí nejsou ničím novým na trhu, je to právě moderní design a praktičnost láhve, co si kupující zamilovali. Společnost nabízí více než 200 různých designů, barev a velikostí, čímž se S’well láhve stávají stále větším trendem po celém světě.

swell-stainless-steel-water-bottleZdroj: littervention.com

Nemusíme vždy obětovat životní prostředí, abychom dosáhli ekonomického růstu, když můžeme mít obojí. Někdy jen stačí lidem ukázat, že i ochrana životního prostředí může být zábavná.

zdroj: businessinsider.com  zdroj titulní fotografie: blogs-images.forbes.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]