Svět ovládl bláznivý gastro trend. Lidé si hranolky namáčejí do zmrzliny

/ 21. dubna 2017 / Zajímavosti

zdroj: facebook.com/Bar Luca Sydney/instagram.com/Girlsthataretumblr

Je již klasikou, že tu a tam nějaký gastro byznys přijde s crazy jídlem, které je však tak divné, až je dobré. Rychle se tak stane hitem na sociálních sítích, jako například zmrzlina v trdelníku či káva v kornoutu. Tentokrát však jde o skutečnou bizarnost, kterou by ti máma určitě nedovolila jíst.

Mluvíme o skutečné zmrzlině podávané s hranolky, která se stala vyhledávanou v různých podnicích po celém světě. Prvenstvím v objevení této bláznivé, ale údajně skvělé kombinaci, je podnik Bar Luca v australském Sydney. Rozhodli se v něm totiž vytvořit obměnu tradičního kanadského jídla nazývaného „Poutine“, které sestává z hranolků, strouhaného parmezánu a masové šťávy zvané „gravy“.

Foto: facebook.com/Bar Luca Sydney

Inspirovali se tímto pokrmem a převedli ho do podoby dezertu. Jeho základem je především zmrzlina speciálně vytvořená pro tuto příležitost. Restaurace tvrdí, že vytvořit ji jim trvalo měsíc a museli vyzkoušet 12 různých druhů, dokud se dopracovali k dokonalosti.

Nazvali ji Blame Canada ice cream, a je vytvořena z důmyslně vybraných a kvalitních surovin. Sestává z vanilkové zmrzliny, karamelu s příchutí uzeného hovězího, slaniny s javorovým sirupem a parmezánu. Ani hranolky však nejsou zcela obyčejné, ale můžeš si je nechat polít čokoládou a posypat bonbony Marshmallows . Neskutečná kalorická bomba, ale určitě nezapomenutelný zážitek, o kterém budeš dlouho mluvit.

Foto: instagram.com/Devon Cafe

Bar Luca, který je zaměřen především na burgry, se touto zmrzlinou proslavil a jeho první hranolkovo-zmrzlinový post údajně dosáhl „reach“ 53 tisíc za méně než čtyři hodiny. I to je důkazem, že bizarnost je někdy tím nejlepším marketingem. Potvrzují to i další „chuťovky“ jako například americké wafle se slaninou a vajíčkem či zmrzlina v trdelníku, kterou proslavili zejména v Praze.

Foto: instagram.com/Nadamoo

Tento dezert ti údajně změní život a pokud na něj náhodou někde narazíš, rozhodně ho vyzkoušej. Napodobeninu této bizarní dobroty již nabízejí po celém světě v různých variacích, například se zmrzlinou se slaným karamelem, která chuť hranolek skvěle vyzvedne. Originál je však samozřejmě vždy jen jeden.

Foto: instagram.com/Girlsthataretumblr

Mnozí se snaží vymyslet takové combo sami, napříkald v McDonalds‘. Stačí si objednat hranolky a zmrzlinu a zkombinovat to všechno dohromady. Takový úlet jsi zřejmě chtěl vyzkoušet už jako dítě, ale máma ti to zakázala. Pokud to vyzkoušíš dnes, nikdo ti to odpírat nebude, ale ty pohledy lidí kolem budou určitě stát za to.

Stereotyp je nuda, tak proč občas nepřijít s něčím novým? I když to bude úplně postavené na hlavu jako v tomto případě. :)

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]