0

sdílení

Sunflare nabízí ekologické solární články, které si nalepíš kamkoli

Linda Cebrová / 5. listopadu 2016 / Startupy

Start-up z Kalifornie zefektivnil výrobní proces solárních panelů. Solární články od Sunflare jsou levnější, efektivnější a tenké jako fólie.

 

Pokud se řekne solární panely, většinu lidí jako první napadne jejich neefektivnost, vysoká cena nebo složité umisťování. Start-up se základnou v Los Angeles však přišel s novou generací solárních článků. Představ si, že si můžeš nalepit svůj solární panel kam tě jen napadne. Firma Sunflare vyrábí pružné solární články tenké jako fólie, které můžeš díky oboustranné pásce nalepit například na střechu auta, bok budovy nebo na jakýkoliv jiný povrch.

sol1

Na této inovaci pracoval tým ze Sunflare více než 16 let. Solární články nové generace jsou vyrobeny z mědi, india, galia a selenidu. Oproti těm tradičním mají na vrch v efektivitě, protože tvoří o 10% více energie a také v hmotnosti, která je o 65% nižší než u běžných solárních článků. Co se týče ceny, ta je také milým překvapením, protože se pohybuje okolo 1 eura za watt.

sol2
Díky flexibilitě tenkých solárních článků, které neobsahují skleněný substrát, je možné je umístit na místech, která by byly tradičním panelům nepřístupná. S umístěním tohoto obnovitelného a cenově dostupného zdroje energie se již počítá v unikátních architektonických stavbách.

sol3

Problémem při výrobě klasických solárních panelů byl jejich drahý a neefektivní výrobní proces. Většinou se používaly drahé materiály a škodlivé chemikálie. Tým Sunflare tvrdí, že dokázal navrhnout nový proces výroby, díky technologií Capture4 používají méně toxické látky, přičemž běžně zažité kadmium nebo olovo zcela vynechávají. V celé výrobě spotřebují minimum vody a tu, kterou použijí, jsou schopni znovu recyklovat. Vize tohoto projektu je přitom jasná, jejich výrobky se v budoucnu mají využívat ve většině odvětví, od armády přes výstavbu až po automobilový průmysl.

sol4
Společnost Sunflare úspěšně odstartovala výrobu už minulý rok, přičemž v průběhu tohoto roku plánují spustit velkovýrobu. Momentálně není možné si jejich solární články objednat, ovšem tým z Kalifornie můžeš na jejich stránce kontaktovat a poskytnou ti bližší informace ohledně předobjednávky.

zdroj: inhabitat.com zdroj obrázků: inhabitat.com zdroj titulní fotografie: gonewiththewynns.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]