Stephen Hawking dostal oficiální pozvání na let do vesmíru. S nabídkou okamžitě souhlasil

Linda Cebrová / 22. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: wikimedia.org/facebook.com/virgingalactic

Po letech studia kosmologie se zdá, že Stephen Hawking přece jen poletí do vesmíru. Richard Branson nabídl tomuto významnému fyzikovi místo na palubě jeho kosmické lodi Virgin Galactic.

Cestování do vesmíru je samozřejmě riskantní záležitostí, natož když do celé situace vstupují zdravotní problémy posádky. Nicméně cesta Hawkinga do vesmíru umožní vědcům posunout poznatky choroby ALS, kterou fyzik trpí, na zcela jinou úroveň. Mohou například odpozorovat, jak velký vliv zanechá na tuto zákeřnou nemoc nulová gravitace.

Hawkinga zpráva o jeho možné cestě do vesmíru opravdu potěšila. V relaci Good Morning Britain se vyjádřil, že o takové příležitosti se mu ani nesnilo. Když však dostal nabídku, okamžitě souhlasil. Své pocity přirovnal k radosti, kterou zažíval při narození jeho tří dětí. Hawking se v rozhovoru pro Good Morning Britain zaměřil i na jednotící význam zkoumání vesmíru, zejména pokud jde o sdružení vlád z celého světa a inspiraci příští generace.

I když ještě není známý přesný datum startu Virgin Galactic, společnost věří, že jde o otázku velmi blízké budoucnosti. Společnost Virgin Galactic momentálně disponuje modelem SpaceShipTwo. Jde o opakovatelně použitelnou kosmickou loď s kapacitou 8 osob (včetně dvou pilotů).

foto: facebook.com/virgingalactic

Profesor Hawking je jedním z lidí, které obdivuji nejvíce na světě. Je nesporným géniem, který nám otevřel oči před divy vesmíru a zároveň je to velmi milý a laskavý člověk. Stephen Hawking je jediným člověkem, kterému jsem poskytl volnou vstupenku na Virgin Galactic a je u nás zapsán i jako budoucí astronaut. Vše nyní závisí už jen na jeho zdravotním stavu,“  řekl Richard Branson.

Koneckonců, Hawking je už dlouho velkým zastáncem komerčních letů do vesmíru. I proto se prezentuje jako fanoušek Virgin Galactic a líbí se mu její aktivity v oblasti demokratizace vesmíru. Konkrétně se vyjádřil, že vzdává velký respekt společnosti za to, že umožňuje více lidem zažít skutečnou krásu vesmíru.

V minulosti jsem řekl, dívejte se k hvězdám a ne dolů k nohám. Dnes jsem však přesvědčen, že k tomu, abychom viděli vesmír v plné kráse, se již brzy nebudeme muset dívat nahoru,“  dodal Hawking

zdroj : futurism.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]