Startup z Izraele má baterii, která nabije elektromobil za 5 minut

Kristína Vavrová / 15. května 2017 / Startupy

zdroj: bmwblog.com

Společnost StoreDot už přinesla různé zajímavé novinky, ale to, co předvedla na CUBE Tech Fair v Berlíně tento týden, přepisuje historii.

FleshBattery má vlastní design, který obsahuje vrstvy nanomateriálu a speciálních organických sloučenin, čímž podporuje ultrarychlé nabíjení. Baterie jako jediná na trhu upřednostnila rychlost nabíjení před všemi ostatními funkcemi (většinou se klade důraz na životnost). Pro srovnání, SuperCharger na Tesla stanicích dokáže nabít zcela vybitou baterii v elektrickém autě za 75 minut.

Podle CEO společnosti StoreDot, Dr. Dorona Myersdorfa, jsou rychlonabíjející se baterie do elektromobilů klíčovým krokem pro zpřístupnění těchto aut široké veřejnosti. Málokomu se chce čekat, než se baterie nabije, aby mohl někam jet, nebo pokračovat v cestě. Společnost již spolupracuje s automobilovými partnery, aby nastartovala výrobu baterií ve velkém.

zdroj: store-dot.com

Dalším plusem těchto baterií je jejich bezpečnost, protože nejsou hořlavé. To udělá radost minimálně společnosti Tesla – v roce 2013 se stalo několik případů, kdy auta Model S začala hořet právě kvůli bateriím.

zdroj: tesla.com

StoreDot věří, že baterie se dostanou na trh do tří let. Možná právě tvé budoucí auto bude mít v sobě zabudovanou FleshBattery, kdo ví?

zdroj: thenextweb.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]