0

sdílení

Startup World Cup 2017 zná finalistu 

/ 10. března 2017 / Startupy

zdroj: archív SWC

V úterý 7. března v pražském Žofíně proběhlo regionální kolo mezinárodní soutěže Startup World Cup (SWC), o které jsme tě informovali už v dřívějším článku. Finále soutěže s českou podporou inkubárotu UP21 vypukne už 24. března v samotném Silicon Valley. Český vítěz se utká s dalšími 16 nejlepšími týmy světa a bude bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů.

 

Česká logistika mezi světovou špičkou

V pražském regionálním kole se utkalo v průběhu celého úterního dne 10 vybraných týmů. Osmičlenná porota s devátým hlasem z řad návštěvníků programu posunuli do hlavního boje o investici přepravní firmu Andrého Draveckého ShipVio. V porotě zasedla celá řada mezinárodních osobností. Jmenujme alespoň Chrise Abshira, zakladatel Startup World Cup, Billa Reicherta z Garage Technology Ventures a Vítka Šuberta z UP21.

Myšlenka firmy ShipVio je jednoduchá. Přepravit vše a hlavně ušetřit zákazníkovi náklady na logistiku. Jak dopravci, tak samotní zákazníci si volí smluvní cenu přepravy. Tj. za jakou cenu jsou ochotni balíčky převézt, resp. zaplatit v případě zákazníků.

Karel JanečekFoto: z oficiální akce na Žofíně

SWC v číslech a statistikách

Pražskou akci navštívilo více než 500 lidi, z nichž přes 150 byli zástupci soutěžních firem. Přítomní měli možnost si poslechnout 21 inspirativních mentorů a poznat 18 investorských skupin.

Ačkoliv soutěžit mohlo jen 10 nejlepších, o účast v regionálním kole projevilo zájem 210 startupů z 22 zemí světa. 10 z nich byly země Evropy. Do SWC se tak zapojily startupy například ze zemí: Rakousko, Slovensko, naše republika, Kazachstán, Moldávie, Makedonie, Egypt. Ale ohlasy a zájem byly i ze vzdálenějších exotických zemí – z Indie a Brazílie.

Držme palce týmu Andrého Draveckého, ať ShipVio zaboduje i na mezinárodním poli v srdci vývoje Siliconu Valley.

zdroj: tisková správa SWC
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]