0

sdílení

Startup ProductBoard s českými kořeny získal dotaci 32 miliónů korun

/ 25. října 2016 / Business

ProductBoard získal tuto finanční podporu od Index Ventures, Credo Ventures a Spread Capital. Pokud se všechny investice sečtou spolu s příspěvky od skupiny Rockaway, tak tato mladá firma získala od svých investorů celkem 42 miliónů korun.

 

Zakladatelem ProductBoard je Hubert Palan, který dříve působil v úspěšném projektu GoodData. Na sklonku loňského roku se však chtěl osamostatnit a tak si založil svůj vlastní projekt, který se může nyní pyšnit desítkami spokojených klientů. ProductBoard je vlastně česko-americký projekt, jehož pobočky najdeme v Praze a San Franciscu, tedy ve světově nejznámějším doupěti podnikavců Sillicon Valley.

Hubert Palanzdroj fotografie: startupyard.com

ProductBoard je určen produktovým manažerům, kterým pomáhá řídit vývoj jejich vlastních produktů. Pomocí nejmodernějších vizualizací a interakcí spojuje osvědčené postupy, čímž svým cílovým zákazníkům umožní soustředit se na své produktové strategie a priority.

“V dnešní době existuje jen minimum nástrojů, díky kterým mohou produktové týmy lépe rozumět svým uživatelům. Celý tento proces bývá ve firmách extrémně roztříštěný,” říká Ilya Fushman, partner Index Venture a dřívější šéf produktu v Dropboxu. “Produktové týmy se často řídí podle požadavků svých nejhlasitějších zákazníků a přidávají funkce, aniž by přesně věděly, jaký problém to má řešit.”

Ročně se tak zbytečně utratí miliony dolarů a roky úsilí přijdou vniveč při budování produktů, které neuspějí, a funkcí, které nikdo nepoužívá.

fb_pb_shareimagezdroj obrázku: productboard.com

Ačkoliv Palan odmítl komentovat tržby své společnosti, prozradil, že nyní jeho ProductBoard využívá například Avast, Shopkeep, BambooHR, Marqeta, Sprout Social, Trifacta, Striim a DotMailer. Ceny ProductBoardu začínají na necelých 600 korunách měsíčně, přičemž u větších společností se cena odvíjí dle jejich specifických požadavků.

 

zdroj informací: tisková zpráva, techcrunch.com, zdroj úvodní fotografie: techrunch.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]