0

sdílení

Starbucks se stává gigantem. Přerůstá i McDonald’s

Timotej Vančo / 6. ledna 2017 / Business

zdroj: news.starbucks.com

Starbucks plánuje předběhnout McDonald, nejhodnotnější restaurační společnost, „kávový“ gigant má v plánu obsadit až 50 000 lokalit – pokud se mu to podaří, bude to nejvíce ze všech společností v tomto byznysu.

 

Tento odhad je ale pouhá predikce analytika Marka Kalinowskiho, který v úterní zprávě pojmenoval svou oblíbenou společnost Starbucks za top restauraci pro rok 2017. Rovněž odhaduje, že firma letos zvýší svůj celosvětový počet restaurací o 8,4% a také zvýší svůj prodej o více než 5 procent.

V nápojovém průmyslu je větší prostor pro růst, a menší konkurence, což Starbucks poskytuje výhodu oproti McDonald’s a také se nedostane do soupeření s potravinovými konkurenty.“ řekl Kalinowski. Nová značka kávy by pravděpodobně v prodejích měla nakonec generovat až 3 miliardy dolarů, čemuž nejvíce pomohou dražší nápoje.

Je to jen otázkou času, než Starbucks předstihne McDonald’s, jako největší restaurační společnost na trhu, i když pravděpodobně se to ještě nestane v roce 2017 “ dodal Kalinowski, vlivný restaurační analytik, který dříve pracoval v Janney Montgomery Scott a byl známý pro průzkum frenčízů v McDonald’s.

1x-1
Foto: bloomberg.com

Starbucks na akciové burze odchází z roku 2016 velmi slabý. Je to kvůli poklesu v loňském roce až o 7,5 procenta, což přitahuje obavy o zpomalení růstu společnosti. Generální ředitel Howard Schultz také oznámil plány odstoupit, na což investoři reagovali velmi nervózně.

Společnost neočekává, že by měla mít světlou budoucnost v roce 2017. Podle předpovědi ze strany NPD Group. US, restaurace letos uvidí minimální růst. Daný výzkum uvedla firma v samostatné zprávě v poslední úterý.

Přestože Starbucks si stanovilo cíl mít 37 000 kaváren otevřených do roku 2021, a to s počtem cca 25 000 kaváren, které již během minulého roku fungovaly. Kalinowski dokonce vidí potenciál pro mnohem větší operaci.

wifi-hk-landing_tcm65-23269_w1024_n
foto:  Starbucks Coffee Company

V roce 2021 bychom neměli být překvapeni, pokud bychom viděli více než 50 000 Starbucks kaváren “ pokračoval. To by umístilo společnost na vedoucí příčku v žebříčku celkového součtu restaurací. Nyní je na prvním místě Subway s ohromným číslem až 45 000 otevřených restaurací v celém světě.

V úterý se akcie Starbucks zvýšily o 0,1 procenta, na 55,56 dolaru. Kalinowski také věří, že hodnota akcií jednou vystoupá na 70 dolarů.

My jen můžeme doufat, že tato relativně drahá káva mírně zlevní, a také přibudou další možnosti pro její koupi, nebo si můžeš koupit i jejich akce a věřit v růst firmy a hodnoty akcií.

Zdroj článku: bloomberg.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]