Stane se Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio konkurencí BMW?

Vladimír Chott / 10. června 2017 / Auto

zdroj: alfaromeousa.com

V kategorii luxusních sportovních sedanů dlouhodobě kralují značky jako Audi, BMW nebo Lexus. Italská automobilka Alfa Romeo přichází se svým nejnovějším přírůstkem v podobě sportovního sedanu, kterým se chce lidem znovu připomenout.

Nový sedan přichází s označením Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio. Quadrifoglio znamená v italštině čtyřlístek. Toto označení se objevilo na vozidlech Alfa již v minulosti a je známé jako symbol štěstí značky.

Za přibližně 1 800 000 Kč nabízí Alfa tento luxusní čtyřdveřový sedan se střechou z uhlíkových vláken. Nezapomnělo se ani na klasickou přední masku, která je symbolem každého vozidla Alfa Romeo. Celkový výraz přední masky dokonale zvýrazňují úzké světlomety.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Nízkoprofilové pneumatiky zvýrazňují boční rysy vozu a dotvářejí tak sportovní efekt sedanu.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Symbolický čtyřlístek na vozidlech Alfa Romeo znázorňuje i vzpomínku na závodního jezdce Alfy, Uga Sivocciho, který v roce 1923 tragicky zahynul při testování vozidla Alfa Romeo P1.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Záď vozu nabízí kombinaci dvojitého výfukového potrubí. Zadní část dotváří malý karbonový spoiler.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Pod kapotou se skrývá 2.9 litrový V6 twin-turbo motor s výkonem až 505 koní. Při maximálních 7250 otáčkách za minutu to Alfa dotlačí až na 307 km/h!

zdroj foto: alfaromeousa.com

Interiéroví designéři si s Alfou pořádně vyhráli. Přístrojová deska doplněná středovým panelem nabízí velký 8.8 palcový displej. K dispozici je GPS navigace, Bluetooth, AUX a USB porty. O zvukovou stránku se postaral Harman Kardon. Bohužel, plasty použité v interiéru vozidla v porovnání s konkurencí vyzní levně.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Volant Alfy nabízí vše potřebné. Kombinace kůže a uhlíkových vláken spolu dokonale ladí. Nechybí ani Start-Stop tlačítko.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Vnitřek vozu dotvářejí sportovní sedadla, která vypadají nejen luxusně, ale jsou také velmi pohodlná.

zdroj foto: alfaromeousa.com

Ve středovém panelu se nachází tlačítko pro změnu jízdního módu, připomínající spíše hokejový puk. V nabídce jsou 4 módy: Dynamic, Natural, Advanced Efficiency a závodní Race mód.

zdroj foto: alfaromeousa.com

K dispozici je ještě možnost zakoupit si za přibližně 26 000 Kč službu Driver Assistance, která pomáhá řidiči během jízdy předejít nehodám a upozorňuje na případné překážky na cestě.

Podařilo se Alfě vytvořit dostatečnou konkurenci pro BMW či Audi? To se ukáže až později, ale jedno je jisté, Giulia Quadrifoglio svého majitele určitě nezklame.

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]