0

sdílení

Sony potvrdilo, že 3.5 mm audio jack ze svých smartphonů v blízké budoucnosti neodstraní

Matúš Mitro / 7. ledna 2017 / Business

zdroj: CNET, DGTL

Trend odstraňování 3.5 mm audio jacku již zasáhl více výrobců, kteří tak učinili kvůli zmenšení tloušťky svých nových smartphonů. Pro poslech hudby musí tedy uživatelé využít jiné možnosti. Sony však tomuto trendu nepodlehlo a rozhodlo se ponechat oblíbený konektor ve svých smartphonech i nadále.

 

Sony ještě v prosinci minulého roku potvrdilo, že se oblíbeného audio konektoru, který je již desetiletí nejpoužívanějším v mnoha zařízeních, neplánuje vzdát a nadále ho budeme moci v jeho smartphonech najít. Společnost tak bere ohled především na zákazníky, kterým chce i nadále poskytovat možnost poslouchat kvalitní hudbu tradičním způsobem. Apple je jedním z výrobců, kteří to vyřešili jinak. Majitelé iPhonů mají při poslechu hudby na výběr použít buď Bluetooth sluchátka, nebo koupit speciální adaptér.

sony-xperia-xa-product-2
zdroj fotografie: CNET

Pro poslech hudby však může být použit i konektor USB Type-C, který zároveň dovoluje vyrobit tenčí smartphone s větší baterií. Nový USB-C konektor a Lightning port může dokonce zlepšit kvalitu zvuku. Sony však chce stále zůstat u klasického 3,5 mm audio jacku, který má v jeho smartphonech zastoupení již mnoho let. Zatím není známo, jak dlouho bude výrobce trendu odstraňování odolávat, ale v blízké budoucnosti jej nová zařízení od Sony ještě budou obsahovat. Myslíš si, že je na čase, aby se audio jack zcela vytratil ze smartphonů?

 

zdroj: fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]