0

sdílení

Solární trubice – zázrak, který je schopen přeměnit slanou vodu na pitnou

Richard Vitkovský / 3. března 2017 / Zajímavosti

zdroj: inhabitat.com

Kalifornie je nejlidnatější stát v Severní Americe. Mnoho lidí sní o životě právě v tomto státě díky obrovským možnostem, které zde na každého mohou i nemusí čekat. Z velké koncentrace lidí však vyplývají problémy v podobě smogu a obrovských nároků na pitnou vodu, které nikdy není dostatek kvůli velkému suchu. Tento problém se snaží řešit odborníci a výsledkem jejich práce je například i tato solární trubice na přeměnu vody.

 

A právě proto se v Kalifornii každoročně koná akci s názvem LAGI. Cílem této akce je spojit šikovné lidi jako fyziky, vědce a jiné osobnosti pro dobrou věc a dosáhnout výsledku v podobě něčeho, co pomůže přilákat turisty, ale zároveň to bude neškodné pro přírodu a přinese to užitek pro tisíce domácností. Spojení užitku a umění. Na poslední akci se objevila i solární trubice, jejíž schopnosti jsou velmi zajímavé a vypadá úžasně i po stránce designu.

solární
zdroj fotografie: inhabitat.com

Solární energie – úžasný pomocník

Kalifornie má slunečné dny po většinu roku, takže tuto energii je třeba využít, když jí je dostatek. Zázračná trubice je poháněna sluneční energií a je skvostem pro oči milovníků umění. Vždyť si jen představ vidět něco takového plavat na hladině oceánu v Santa Monice.

Celá tato paráda pracuje na elektromagnetickém principu filtrace. Je schopna zbavit soli více než 4,5 miliardy litrů vody ročně, což je neskutečné číslo. Solární panely dokáží vyprodukovat 10 000 kWh energie, která se použije na zpracování a filtraci vody. Ve výsledku vznikne pitná voda a 12% solný roztok. Pitná voda se hlavním potrubím jednoduše přemístí na místo určení a zbytek se jednoduše vypláchne zpět do oceánu. Vše bez škodlivých vlivů na životní prostředí.

solární
zdroj fotografie: inhabitat.com

Za tímto vynálezem stojí kanadská firma s krkolomným názvem Abdolaziz Khalili and Associates. Zajímavé je to, že její specializací je kromě úpravy vody i zpracování rostlin do formy vhodné pro konzumaci.

Kromě tohoto úžasného nápadu se na akci objevily i další zajímavosti. Například vyhlídkový balón, který generuje elektrickou energii ze Slunce, nebo obrovské sochy labutí plovoucí na hladině oceánu, které přeměňují energii z vln na čistou energii.

solární
zdroj fotografie: inhabitat.com

Budoucnost je tedy zelená a je opravdu potěšující vidět první vlaštovky, ke kterým se postupně určitě přidají další nápady. Vždyť je skutečně hezčí vidět například elektrárnu, která není tou klasickou ošklivou stavbou ukrytou někde na odlehlých místech, ale je umístěna v obydlených oblastech a obdivovaná turisty jako atrakce.

Zdroj: inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]