Solární smart žaluzie ti zajistí stín, ale i energii

Rudolf Nečas / 19. května 2017 / Tech a inovace

zdroj: facebook SolarGaps/foter.com

Co kdyby okenní žaluzie mohly kromě stínění i napájet spotřebiče?

To je myšlenka nových solárních žaluzií SolarGaps. Tyto inteligentní žaluzie jsou navrženy tak, aby sledovaly Slunce. Mohou být ovládány prostřednictvím aplikace a společnost tvrdí, že jejich výrobek sníží účty za elektřinu až o 70 %. Inteligentní sluneční žaluzie „SolarGaps“ vytvořeny ukrajinským vynálezcem Yevgenem Erikem mohou způsobit revoluci v tom, jak žijeme v našich interiérech a jak získáváme energii, kterou spotřebujeme v našich domech. Společnost tvrdí, že žaluzie jsou mimořádně účinné a mohou vyprodukovat 100 wattů výkonu na metru čtverečním oken – což je podle společnosti dostatek energie pro tři MacBooky nebo 30 LED žárovek.

foto: facebook SolarGaps

Společnost také tvrdí, že instalační proces je dostatečně jednoduchý na to, aby si podle pokynů společnosti dokázali žaluzie namontovat a zprovoznit sami zákazníci – a po zapojení žaluzií začne obnovitelná energie, kterou generují, napájet zařízení v domácnosti. Mobilní aplikace umožňuje uživatelům měnit úhel žaluzií, vytáhnout je nahoru nebo je stáhnout, nebo zjistit, kolik energie vytvářejí.

Žaluzie jsou vybaveny solárními články od firmy SunPower a mají 25letou životnost. Venkovní část žaluzií je vyrobena z hliníku. SolarGaps říká, že dokáží pracovat v široké škále podnebí a v teplotách od -40 až do 80 stupňů Celsia.

foto: facebook SolarGaps

Společnost také prezentuje své žaluzie jako dostupné a schopné vygenerovat více elektrické energie než konkurenční smart žaluzie, které jsou v současnosti na trhu. Žaluzie SolarGaps si nyní můžeš objednat pomocí crowdfundingové kampaně na Kickstarteru. Sada velikosti XS stojí 390 dolarů, což je o 50 % méně, než maloobchodní cena a její velikost je 36 x 36 palců nebo 32 x 36 palců. SolarGaps nabízí také malou, střední, velkou, extra velkou a extra extra velkou velikost.

 

zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]