Solární dům v Rotterdamu se dokonale přizpůsobil olivovníku

Ľubica Račeková / 20. března 2017 / Architektura

zdroj: Ossip van Duivenbode

Tento dům sice působí z ulice celkem průměrně, ale nenech se zmást. Je skutečně jedinečný a patří ke skvělým architektonickým kouskům.

Nahlédneš-li blíž, zjistíš, že tento dům je opravdu úžasný kousek. Velkým plusem a jeho hlavní doménou je krásný olivovník. Ten totiž architekti domu zachovali a dům ovinuli kolem něj. Prosklená fasáda působí skutečně moderně a světle. MVRDV (architektonický ateliér, který byl založen v Rotterdamu roku 1991) navrhl pro klienta, který si cení soukromí, ale také miluje denní světlo a otevřený obývací prostor, opravdu moderní dům, který pojmenovali Casa Kwantes. Dokonce má i minimální dopad na životní prostředí.

Ossip van Duivenbode

Na pozemku kdysi sídlila nemocnice, takže je docela prostorný, má 480 metrů čtverečních. Dům má v přízemí vlastní knihovnu, otevřený obývací pokoj, jídelnu a kuchyni. Ložnice jsou v prvním patře. Záclony v domě poskytují soukromí a stín.

Ossip van Duivenbode

Ossip van Duivenbode

Architekti se při stavbě domu inspirovali stylem ze 30. let, let modernismu. Vzhledem k tomu, že okolní domy jsou ve zcela jiném stylu „… byla tato varianta předmětem diskusí s městským úřadem,“ vyjádřili se architekti.

Ossip van Duivenbode

Ossip van Duivenbode

Ossip van Duivenbode

Zdroj: inhabitat.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]