Smartphony jednoho dne upadnou do zapomnění. A pak začne šílenství

Kristína Vavrová / 10. dubna 2017 / Tech a inovace

Když se přestanou používat smartphony, změní se náš každodenní život a možná přijde řadu na umělou inteligenci, které se staneme součástí.

Všechny smartphony jednou zmizí. Tento den sice zřejmě nenastane v nejbližším desetiletí, avšak Elon Musk, Microsoft, Facebook či Amazon ho předpovídají už teď. Pojďme se podívat na pomalý a postupný proces k již zmíněnému dni vymření smartphonů a co bude potom.

zdroj: pexels.com

Blízká budoucnost

Lidé přemýšlejí nad smartphony jako nad revolučními zařízeními = dostatečně malé, abychom je měli vždy s sebou, dostatečně mocné, aby zvládly nespočet denních úkolů.

Nicméně nové chytré telefony, které aktuálně vycházejí, jsou už jen zdokonalení předešlých verzí a žádné výrazné revoluce nepřinášejí. Nejnovější technologií, kterou se snaží výrobci zakomponovat, je hlasové ovládání aplikací. Tímto se snaží přinést virtuální a rozšířenou realitu do každodenního života.

zdroj: pexels.com

A jelikož virtuální realita se stává velkým trendem (vem si například Amazon Echo nebo Sony PlayStation VR), můžeme očekávat nový příliv experimentů z této oblasti.

zdroj: pexels.com

Později

Je předpovězeno, že tyto experimenty se budou rozrůstat. Microsoft, Facebook nebo Google už nyní pracují na výrobě headsetů přinášející 3D obraz přímo před oči uživatele. Veřejně se spekuluje nad tím, že taková zařízení mohou časem nahradit smartphony, TV, a všechna ostatní zařízení s obrazovkou. Vždyť těžko budeš potřebovat zvlášť počítač, když všechny hovory, chaty, filmy a hry se ti přehrají přímo před očima a zakryjí svět kolem.

zdroj: pexels.com

Časem k aplikacím nebudeme jen mluvit, ale budou nám i odpovídat. Počítače by měly doslova převzít kontrolu nad našimi smysly, rozdílu mezi reálným a digitálním světem si ani nevšimneme. Trošku strašidelné.

Opravdu bláznivé předpovědi do budoucna

Pokud počkáš ještě několik desetiletí, je možné, že žádná zařízení s sebou už nebudeš nosit. Společnost Neuralink, kterou spoluzakládal Elon Musk, již pracuje na vývoji počítačů, které budou zakomponovány přímo do lidského mozku.

zdroj: pinterest.com

Pro mnoho lidí je toto logický konec cesty, kterou začaly smartphony. Rozvoj umělé inteligence znamená, že lidé se musí stát její součástí, pokud chtějí držet krok.

Takže když smartphony opravdu upadnou do zapomnění, nebude to konec jen jedné éry. Bude to konec všech zařízení, která nyní nosíme s sebou.

Už nyní mnoho specialistů tvrdí, že chytré telefony nám dávají neuvěřitelné schopnosti, které sahají daleko za to, co nám dala příroda. V určitých případech by zakomponování rozšířené reality bylo jen zvětšením těchto schopností. Je to však velký otazník budoucnosti.

zdroj: businessinsider.com

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]