0

sdílení

Slavná Route 66 bude využívat solární technologii

Simona Hanzelová / 3. prosince 2016 / Startupy

Startup Solar Roadways přišel s jedinečným řešením, které by mohlo být budoucností silničních komunikací.

 

Zakladatelé startupoé společnosti Solar Roadways, Scott a Julie Brusaw, pracovali na svých speciálních solárních panelech, po kterých se dá kráčet, jezdit autem a parkovat, již několik let v naději, že se jim nimi jednoho dne podaří nahradit asfalt. Nyní svůj sen konečně realizují na legendární Route 66 v Missouri.

solar-Roadways-route-66foto: inhabitat.com

Jejich solární panely budou na Route 66 nainstalovány jako součást iniciativy Road to Tomorrow, která se zaměřuje na zlepšení a inovace. Tom Blair, který stojí v čele iniciativy Road to Tomorrow, řekl: „Očekáváme, že solární panely budou na cestě už do konce tohoto roku a možná ještě dříve, než napadne první sníh. Pokud je budoucnost Solar Roadways realistická, pokud se nám to podaří, pak budou moci cesty na sebe konečně vydělávat.“

Startup Solar Roadways, který sídlí v americkém státě Idaho, konstruuje cesty vyrábějící elektrickou elektřinu ze Slunce, které jsou vytvořeny z modulárních solárních panelů pokrytých tvrzeným sklem. Uvnitř modulů se nacházejí i mikroprocesory, které komunikují s ostatními panely, dispečinkem a dokonce i s auty projíždějícími po vozovce. LED osvětlení umístěné v panelech vytváří silniční čáry a značení. Taková solární cesta je dokonce schopna cestu vytápět, aby se na ní neudržoval sníh a led. Navíc, protože jednotlivé panely jsou modulární, pokud se některý rozbije, prostě se vymění za jiný.

solar-Roadwaysfoto: inhabitat.com

Zdá se, že tento startup by mohl mít světlou budoucnost. Brzy by takové solární panely mohly lemovat více než jen cesty, například basketbalová hřiště nebo letištní dráhy.

zdroj článku a fotografií:  inhabitat.com , zdroj titulní fotografie: inhabitat.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]