Skleník budoucnosti, který budeš chtít mít na své zahradě

Simona Hanzelová / 29. března 2017 / Eko

zdroj: myfood.eu

Není nad čerstvé, ve vlastní zahrádce vypěstované, ovoce a zeleninu. Co však dělat, pokud ti na zahrádkaření chybí ideální prostor, čas nebo dokonce zahradnické dovednosti? Přesně na tuto situaci myslela francouzská společnost Myfood.

Podle vize společnosti by měl mít každý z nás možnost vypěstovat svou vlastní zeleninu a ovoce. Akvaponické skleníky od Myfood mají schopnost vyprodukovat až 300 kilogramů zeleniny ročně a zároveň jsou dostatečně malé na to, aby se vešly do menší zahrádky, či dokonce i na balkon.

zdroj: myfood.eu

Model Family22 má 22 metrů čtverečních a je dodáván spolu se solárními panely a systémem pro sběr dešťové vody. Společnost však nezapomněla ani na lidi žijící v rušných městech – model City se se svými 3,5 metry vejde i na balkon.

 

zdroj: myfood.eu

Pěstování uvnitř skleníku probíhá bez syntetických hnojiv a pesticidů především díky rybám plovoucím kolem základů vertikálních věží, které se starají o hnojení rostoucí zeleniny. Po několika měsících se záhony stanou samoúrodnými. K zajištění větší produkce potravin lze do skleníku nainstalovat i vyvýšené záhony.

 

Skleníky Myfood jsou určeny pro všechny, od zkušených zahrádkářů až po lidi s nulovými zahrádkářskými zkušenostmi. Díky šikovné aplikací propojené se skleníkem můžeš mít vše pod kontrolou.

Společnost Myfood nedávno své skleníky představila i na Mezinárodním zemědělském salonu v Paříži. Cena modelu Family22 se pohybuje okolo 4 820 dolarů, zatímco model City možná dostat již za 8 577 dolarů včetně dodání, instalace a daně.

zdroj článku: inhabitat.com 

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]