0

sdílení

Šílený, excentrický a úspěšný život Sergeye Brina, spoluzakladatele Googlu

Simona Hanzelová / 9. ledna 2017 / Business

zdroj: wired.com

Původně vyrůstal v chudých poměrech v Rusku, ale později s rodiči emigroval za lepším životem do USA. O několik let později stál u zrodu jedné z nejúspěšnějších společností na světě. 

 

Podle Forbesu se hodnota jeho majetku odhaduje na 38,3 miliardy dolarů.

all-told-brin-is-worth-about-383-billion-according-to-forbeszdroj: static5.businessinsider.com

Brin však pochází ze skromných poměrů. Rodičům Michaelovi a Eugenii Brin se narodil se v roce 1973 v Sovětském svazu.

but-brin-comes-from-humble-beginnings-he-was-born-to-parents-michael-and-eugenia-brin-in-the-sovět-union-during-the-summer-of-1973zdroj: static1.businessinsider.com

V té době jeho otec Michael snil o tom, že bude astrofyzik, ale antisemitismus v sovětském Rusku a jeho židovský původ mu v těchto ambicích zabránily. Nakonec skončil jako ekonom pro vládní agenturu. Rodině Brinů se nakonec podařilo získat víza a ze země uprchnout. Sergeyovi bylo tehdy pouze šest let.

with-the-announcement-of-abeceda-brin-got-a-title-upgrade-transitioning-from-director-of-special-projects-at-googles-Moonshot-factory-x-to-becoming-president-of- the-new-parent-companyzdroj: static1.businessinsider.com

Rodina skončila v Marylandu, a Sergeye zapsali do Montessori school, která kladla důraz na nezávislost a podporu kreativity (do stejné školy chodil i Larry Page a Jeff Bezos).

kolážzdroj: koláž computerstories.net/wired.com

Brin po emigraci opět navštívil Moskvu až když mu bylo 17 let. „Děkuji ti, že jsi nás odvedl z Ruska,“ řekl následně svému otci.

005197-16-view-from-hotel-kremlinzdroj: naadytravel.com

Bakalářský titul v oblasti matematiky a počítačových věd získal na University of Maryland. Následně odešel na Stanford University, kde získal i doktorát. Tam v sobě objevil i lásku ke sportu a věnoval se lyžování, bruslení či gymnastice.

1x-1zdroj: assets.bwbx.io

Sergey Brin a Larry Page se setkali na Stanford University v roce 1995. Právě tam se z nich stali blízcí přátelé. Oba se vášnivě zajímali o počítačovou vědu a začali spolupracovat na internetovém vyhledávači, který se zpočátku jmenoval BackRub.

brin-met-larry-page-at-stanford-in-1995-the-two-became-close-friends-geeking-out-about-computer-science-they-started-collaborating-on-a-search-engine- they-Initially-called-BackRubzdroj: static2.businessinsider.com

Doménu Google.com zaregistrovali v září 1997 s cílem zorganizovat informace z celého světa.

s-94ee7dd7b43ef60790a01de3a7e6c2578284acc8zdroj: img-s3.onedio.com

Sergey Brin a Larry Page jsou oddaní fanoušci festivalu Burning Man.

burning-man-2013-031zdroj: highexistence.com

Brin je známý svou posedlostí sportem a fitness oblečením. Často je ho vidět na kolečkových bruslích, cvičit jógu během pracovních setkání či chodit po rukou.

article-0-1b82e5b2000005dc-829_634x440zdroj: i.dailymail.co.uk

Brin má také obrovský smysl pro humor. Jednou dokonce přišel na pracovní pohovor oblečený jako kráva.

d9ce95117e56c48ec73df1852d5a39b2
zdroj: s-media-cache-ak0.pinimg.com

Byl strůjcem některých nejambicióznějších projektů společnosti Google, včetně samojezdících automobilů či Google Glass.

maxresdefault3zdroj: edudemic.com

Brin si vzal za manželku Anne Wojcicki, generální ředitelku genetické společnosti 23andMe, která je sestrou jedné z prvních zaměstnankyň Googlu, Susan Wojcicki.

meanwhile-brin-married-anne-Wójcicki-ceo-of-genetics-company-23andMe-and-sestra-of-early-google-employee-susan-Wójcicki-in-2007zdroj: static2.businessinsider.com

Jejich svatba se uskutečnila na tajném místě na Bahamách a oba na sobě během obřadu měli plavky. Mají spolu dvě děti.

their-svatba-entailed-inviting-guests-to-a-secret-location-in-the-bahamas-and-they-both-Wore-bathing-suits-for-the-ceremony-which-took-place-on- a-sandbar-they-have-two-children-togetherzdroj: static2.businessinsider.com

Manželé Brinovi věnovali stovky milionů dolarů na charitu, včetně 160 milionů, které putovaly na výzkum Parkinsonovy choroby, kterou trpěla Sergeyova matka i sestra.

google-cofounder-sergey-brin-and-wife-anne-Wójcicki-are-no-longer-living-togetherzdroj: static5.businessinsider.com

Aby Sergey Brin snížil šance na onemocnění Parkinsonovou chorobou, ke které má genetické predispozice, začal se ještě intenzivněji věnovat cvičení a pít dvakrát denně zelený čaj. Díky svému zdravému režimu a vědeckému pokroku má nyní pouze 10% šanci na získání této nemoci.

c_scalefl_progressiveq_80w_800zdroj: images.gawker.com

Ne všechno bohatství Sergeye Brina však jde na charitu. Od roku 2011 koupil dosud osm soukromých letadel. Vlastní nemovitosti v newyorském West Village a v LA v Kalifornii.

c_scalefl_progressiveq_80w_800-1zdroj: images.gawker.com

Brin zaměstnává nejméně 47 lidí, kteří spravují jeho soukromý majetek.

brin-also-employs-at-least-47-people-to-manage-his-personal-affairsincluding-a-yacht-captain-personal-shopper-and-a-former-navy-seal-through-a-company- called-Bayshore-global-managementzdroj: static6.businessinsider.com

Sergey Brin však nemá tolik štěstí v lásce. Pro údajný poměr se svou bývalou zaměstnankyní, který vyplul na povrch v roce 2013, ztroskotalo jeho manželství s Anne Wojcicki. Pár se oficiálně rozvedl v červnu 2015 po osmi letech manželství.

image
zdroj: media.vanityfair.com

„Pochopitelně, každý chce být úspěšný, ale já chci být inovativní, důvěryhodný a etický,“ prozradil Brin. „A chci změnit svět.“ Magazín The Economist dokonce Sergeye Brina pro jeho odhodlání vyřešit světové problémy označil za nejvíce osvíceného muže.

sergey-brin-had-a-great-response-for-why-even-people-who-love-cars-should-embrace-self-driving-vehicleszdroj: static5.businessinsider.com
zdroj článku:  businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]