0

sdílení

Sci-fi realitou: Takto vypadá ordinace navržena největšími mozky Silicon Valley

Marianna Mikešová / 21. ledna 2017 / Startupy

zdroj: Forward

Pokud bys vstoupil do nové revoluční ordinace Forward v San Francisku, zřejmě by ses cítil jako ve sci-fi filmu. Jenže ne v tom strašidelném.

 

Ordinace projektu Forward je na míle vzdálená od běžné lékařské ordinace. Už jen obrovská dotyková obrazovka, na které se zobrazí stav tvých tělesných funkcí, je jako z jiného světa. Nechybí celotělový skener, který dokáže změřit elasticitu tvých žil, a všechno je automatizované.

5879352eee14b6a47b8b531c-1400
Foto: Forward

Futuristická ordinace je dokonalým odrazem budoucnosti zdravotnictví, která klepe na dveře. Její fungování stojí na nejnovějších technologiích, umělé inteligenci, která si zapisuje poznámky o stavu pacienta místo doktora, a moderních diagnostických přístrojích. Přesně takhle to vypadá, když se spojí mozky bývalých zaměstnanců firem Google, Facebook, Uber a Palantir a zmodernizují medicínu.

this-is-what-you-get-when-several-tucet-former-employees-of-google-facebook-uber-and-Palantir-put-their-heads-together-to-Reinvent-the-doctors-office
Foto: Forward

Všechno to začalo, když jednoho dne CEO startupu Forward, Adrian Aoun,  cestoval do práce v Googlu v Californii, kde se věnuje umělé inteligenci. Z ničeho nic mu zavolal blízký se slovy, že dostal infarkt. Po měsících vyšetření a telefonátů si Aoun uvědomil, jak složitý je zdravotnický systém a jak těžké je se alespoň trochu vyznat v lékařských termínech. Doktoři jsou úžasní, nesmírně moudří a vzdělaní, ale podle Aouna může lidský faktor kdykoliv selhat. Vždyť současné technologie nabízejí mnohem více!

forwardy-flagship-location-which-opened-january-17-mimics-the-look-and-feel-of-an-apple-store-when-members-arrive-they-sign-in-on-an-ipad- at-the-reception-desk
Foto: Forward

Tato zkušenost mu otevřela oči a umínil si, že dosáhne toho, aby byl zdravotnický systém jednodušší, předvídatelnější a pohodlnější. V roce 2016 vytvořil tým těch nejbrilantnějších mozků v Silicon Valley, aby předělali celý zdravotnický systém a vylepšili každý jeho nedostatek. Vytvořili nové diagnostické zařízení a mobilní aplikaci, kterou mohou pacienti používat na domlouvání lékařských prohlídek. Tato technologie poskytuje lepší uživatelský zážitek nejen pro pacienty, ale i pro doktory.

after-signing-in-members-can-make-their-way-to-the-body-scanner-a-diagnostics-tool-built-in-house-that-could-easily-be-a-prop-from- the-sophisticated-lab-facilities-in-Westworld
Foto: Forward

Projekt již podpořila řada významných investorů, například Khosla Ventures, Peter Thiel ‚s Founders Fund, Eric Schmidt či Marc Benioff. První provozovnu Forward otevřeli 17. ledna a zřejmě není náhoda, že připomíná nejmodernější Apple Store. Když pacienti přijdou do ordinace, přihlásí se přes iPad na „recepci“, kde však žádná recepční nestojí. Zanedlouho na to mohou použít body scanner, který jednoduše vyšetří celé jejich tělo. Na obrazovce se rozsvítí jejich osobní biometrické údaje včetně výšky, váhy či tělesné teploty. Senzory prostřednictvím termo map a světla změří pacientovo srdce a množství kyslíku v jeho krvi.

his-relatives-near-death-experience-was-an-eye-opener-Aoun-says-he-set-out-to-make-the-healthcare-system-moře-predictable-consistent-and-convenient (1)
Foto: Forward

Do 45 sekund se údaje odešlou do systému a pacienti si mohou prohlédnout své výsledky prostřednictvím aplikace ve svém smartphonu, než se s nimi seznámí doktor v ordinaci. Skener kombinující všechna důležité diagnostické zařízení v jednom je skutečnou revolucí v medicíně a umožní diagnostikovat stav pacienta v rekordním čase. Když pacient vkročí do ordinace, přivítá ho masivní dotyková obrazovka na stěně.

a-wood-display-case-at-the-vstup-shows-off-wearable-sensors-vitamíny-supplements-and-skincare-products-that-members-can-buy-at-discounted-rates-these-products- are-not-sold-on-site-however
Foto: Forward

Doktor si navíc nemusí dělat žádné poznámky, protože technologie je nahrává z probíhající konverzace místo něj. Lékař se tak může více soustředit na pacienta. Systém také uchovává všechny historické údaje o jeho stavu a jeho léčbě a na základě toho navrhuje další možnou léčbu. Aoun chtěl vyřešit i jednu z nejtrapnějších částí návštěv lékaře -  přenášení vzorků moči z toalety do ordinace. Ve Forward pacient jednoduše umístí zkumavku do otvoru ve zdi, který se uzavře a systém ji doručí tam, kam je třeba.

the-exam-room-is-where-the-real-magic-happens-the-first-thing-members-see-when-they-walk-in-is-a-massive-touch-screen-display-on- the-wall
Foto: Forward

Členství ve službě Forward stojí od 149 dolarů měsíčně, ale cena má prý časem klesnout. To je za tento komplexní balíček ultramoderní péče vcelku přijatelná částka, navíc může být pacient prostřednictvím aplikace kdykoliv v kontaktu s lékařem.

zdroj článku: businessinsider.com
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]