0

sdílení

Samsung Galaxy S8 zachycen na reálné fotografii. Markantní změny designu v každém směru

Matúš Mitro / 29. ledna 2017 / Zajímavosti

zdroj: fonyzciny.startitup.sk

Po dlouhých měsících čekání na novou vlajkovou loď Galaxy S8 od Samsungu můžeme konečně vidět její první oficiální fotografie. Některé dřívější spekulace o designu se tak stávají pravdivými a my se s určitostí můžeme podívat na reálnou S8, která se do prodeje dostane již 21. dubna. 

 

Samotná fotografie odhaluje obě strany smartphonu, ale pouze zadní část připomíná dřívější vlajkové modely výrobce. Přední strana se tedy zcela odlišuje od dosavadního designového jazyka Samsungu a přináší řadu změn. Největší z nich je samotný displej, který je v poměru k tělu obrovský a táhne se od okraje po okraj téměř až k zadní straně. Mnozí čekali snímač otisků prstů zabudovaný přímo v displeji, ale tuto technologii se výrobce zatím rozhodl odložit na bok a novinku vybavil klasickým snímačem otisků prstů. Ten se musel kvůli velké rozloze displeje přesunout k zadnímu fotoaparátu. Odstraněny byly i kapacitní ovládací tlačítka, respektive ikonické hardwarové domovské tlačítko.

Koncept Samsungu Galaxy S8
zdroj fotografie: PhoneArena

Jen nedávno odhalil portál The Guardian pár důležitých informací, které se dnes potvrdily. Jisté tak je i to, že výrobce plánuje vydat dvě verze s různými úhlopříčkami obrazovek. Zatímco menší z dvojice přinese 5,8 „displej, jeho větší dvojník dostane až obrovskou 6,2“ obrazovku, čímž Samsung bere ohled i na bývalé majitelů neslavného modelu Note 7. Obrovský displej přináší i netradiční poměr stran 18,5: 9. I když jde tedy o velkou obrazovku, smartphone jako takový se rozměrově přibližuje k modelům z roku 2016.

 

Samsung Galaxy S8
zdroj fotografie: PhoneArena, The Verge

Další zprávy potvrzují přítomnost desktopového režimu, díky kterému se S8 při připojení do jakéhokoliv HDMI portu přepne do plnohodnotného desktopového pracovního prostředí. Mnozí jste jistě zvědaví i na digitálního asistenta jménem Bixby. Ano, Samsung svůj nový top model vybaví umělou inteligencí, která podle dosavadních tvrzení bude zvládat ještě složitější příkazy než konkurenční Google Asistent či Siri. Samsung Galaxy S8 mimo jiné přinese reverzibilní USB Type-C konektor s podporou rychlého nabíjení a chybět nebude ani 3,5 mm audio jack. Co se fotoaparátů týče, tak ty neprošly obrovskými změnami, ale oproti S7 / S7 edge přinesou pár softwarových vylepšení.

Předpokládané parametry Samsungu Galaxy S8:

  • Displej: 5,8 „/ 6,2“ AMOLED s QHD rozlišením
  • Fotoaparát: Hlavní 12 MPx s clonou f / 1.7, selfie snímač s 8 MPx rozlišením a clonou f / 1.7
  • Procesor: Qualcomm Snapdragon 835 / Samsung Exynos (podle trhu)
  • RAM: 4 GB
  • ROM: 64 GB + microSD karta
  • Baterie: 3000 mAh / 3500 mAh (podle verze)
  • Jiné: 3,5 mm audio jack, voděodolnost, USB Type-C
foto: twitter 

Už od začátku je také zřejmé, že si společnost bude tohoto skvělého zařízení cenit více než předešlé vlajkové lodi, což se odrazí na jeho cenovce. Ta má překonávat loňský model, ale přesnější detaily jakož i bližší informace o S8 se dozvíme až 29. března na oficiálním představení v New Yorku.

zdroj:  fonyzciny.startitup.sk
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]