0

sdílení

Samsung definitivně ukončil výrobu problémového Galaxy Note 7

/ 13. října 2016 / Startupy

Samsung Galaxy Note 7 pro marketingové oddělení jihokorejského gigantu představuje peklo. Pověst celé společnosti a jednoho z lídru mobilního průmyslu totiž značně pošpinil jeden nepovedený model. Nyní se Samsung rozhodl, že bude lepší, když svou vlajkovou loď přestane produkovat úplně. 

samsung-galaxy-note-7

 

Zdroj obrázku: Business Insider

Galaxy Note 7 se měl stát tím nejlepším, co Samsung nabízí. Zároveň se jednalo o jednoho z nejvážnějších konkurentů iPhonu 7 Plus. Nedlouho po zahájení prodeje v prvních zemích se však začaly množit zpočátku velmi kuriózní zprávy o telefonech, které svým majitelům explodovaly. Tyto případy se začaly množit. Staly se internetovým fenoménem a terčem mnoha vtípků. Celá situace však byla vážná. Po tom, co jeden přístroj explodoval na palubě letadla, nedovolovaly některé aerolinky vstup majitelům Samsungu Galaxy Note 7 vstup na palubu svých letadel.

note-7-melted

Krátce na to přišla ze strany Samsungu náprava. Přístroje z prvních výrobních sérií totiž začal vyměňovat za nové, u kterých už měla být závažná výrobní vada odstraněna. Krátce na to však první majitelé vyměněných přístrojů začali hlásit další problémy. Nová baterie, se totiž přehřívala a extrémně rychle vybíjela. Jeden uživatel popisoval, že se jeho Samsung vybíjel o jedno procento baterie každou vteřinu. Hřebíkem do rakve nadějného modelu pak bylo, když už vyměněný přístroj opět explodoval. Incident se navíc už minimálně podruhé odehrál na palubě letadla.

samsung-galaxy-note-7-iris-scanner

 

Zdroj obrázku: Tech Insider

Ačkoliv ještě Samsung nějakou dobu zkoušel závadu odstranit, minula se snaha účinkem. V minulých dnech tak jihokorejský výrobce zprvu opatrně naznačil, že se rozhodl dočasně upravit produkci problémového telefonu. Tamní média začala ihned spekulovat o pozastavení výroby. Den na to Samsung tyto zvěsti potvrdil a oficiálně oznámil, že výrobu Galaxy Note 7 definitivně zastavil. Výpadek v produktové řadě se největší konkurent Applu pravděpodobně pokusí napravit co nejdřívějším uvedením nástupce modelu Galaxy S8/Edge. Je tak možné, že se nástupce „sedmičky“ dočkáme už zkraje příštího roku.

Pravděpodobně poslední kuriozitou, o které se v souvislosti s explodujícími phablety dočteme je zpráva o nehořlavých obalech, které výrobce majitelům závadných telefonů rozesílá. V tomto obalu by Note 7 měli odeslat zpět na adresu Samsungu.

Zdroj informací a obrázku: Business Insider

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]