0

sdílení

Samsung baterie umožní po 20 minutách nabíjení dojezd 500 kilometrů

LInda Cebrová / 11. ledna 2017 / Tools a Produktivita

zdroj: pixelspeck.info

Masovou výrobu nových baterií plánuje společnost zahájit v roce 2021.

 

Do roku 2021 většina významných automobilek nabídne svým zákazníkům širokou řadu automobilů na elektrický pohon. Vývoj v oblasti technologií baterií bude přitom určovat rozsah jejich užívání. Samsung však již nyní umožňuje svým zákazníkům nakouknout do budoucna, aby alespoň přibližně věděli, co je na začátku příštího desetiletí čeká.

ch
zdroj fotografie: inhabitat.com

Samsung SDI představuje dceřinou společnost Samsungu, poskytující energii i automobilovému gigantu BMW. Dnes tato společnost oznámila novou generaci baterií, které umožní elektromobilu dojezd 600 kilometrů, přičemž nabití zabere přibližně 20 minut.

Baterie s vysokou hustotou je navržena tak, aby si člověk během krátké přestávky na kávu dokázal baterii dobít až na 80% , a tak ujet minimálně 500 kilometrů. Mimochodem je to ještě více než v současnosti nabízí plně nabitá Tesla S.

bat1
zdroj fotografie: mybroadband.co.za

Samsung se rozhodl nejít cestou přidávání dalších bateriových článků do elektro vozidel. A to především proto, že by jen zbytečně zatěžovaly auto další vahou. Zaměřil se proto zejména na co možná nejefektivnější nabíjení za co možná nejkratší dobu.

Jednou z největších nevýhod dnešních elektromobilů představuje jejich dlouhá doba nabíjení a nedostatek nabíjecích stanic. Řidiči si musí proto dávat na silnicích až příliš dlouhé pauzy a při kratším zastavení doma a nejsou schopni vozidlo dostatečně nabít.

sam
zdroj fotografie: greencarreports.com

Samsung SDI získala negativní pozornost kvůli kauze baterií smartphonu Galaxy Note 7, když Samsung nejdříve za příčinu problémů označoval problémy v baterii vyrobené Samsung SDI, a situaci řešil výměnou za kusy baterií od jiného výrobce. Problémy se ale objevovaly i u těchto kusů, příčina problémů zatím není známa a není tak jasné, zda vůbec šlo o problém baterií od Samsung SDI, nebo byl nějaký jiný problém ve smatphonech.

Kromě rychlonabíjecích baterií byl dnes představen i nový formát integrovaného modulu pro elektromobilové baterie. Ten má podle společnosti snížit výslednou hmotnost baterie o 10% ve srovnání se současným formátem. Modul je větší, namísto 12-článkového s kapacitou 2 až 3 kWh má 24 článků a kapacitu 6 až 8 kWh. Samsung SDI bude baterie pro elektromobily vyrábět mimo jiné i v Maďarsku, kde staví novou továrnu.

zdroj: businesswire.com 
Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]