Samsung a Apple si rozdělují neuvěřitelných 96 % zisků na trhu se smartphony. Ostatní jen tiše přihlížejí

Dávid Hrabčák / 8. června 2017 / Business

zdroj: youtube.com

Apple a Samsung jsou na trhu se smartphony odvěcí rivalové, což potvrzuje množství soudních sporů či reklamní kampaně ve snaze získat výhodu jednoho nad druhým.

Nová zpráva z výzkumné společnosti Strategy Analytics ale naznačuje, že společnost z Cupertina dosáhla za první čtvrtletí 2017 až 83,4% obrat. Ten pochází z kombinovaných provozních zisků z globálního trhu se smartphony. Poměr provozních zisků Applu v poměru k ziskům z prodeje dosáhl 30,7 %. Ten v případě Samsungu však vzrostl jen o něco více než 9,7 %. Apple tak dosáhl zisku vyššího o 3,6 % v porovnání se stejným obdobím minulého roku. V přepočtu to činí přibližně 238 miliard Kč. Slušné, že?


Zdroj fotografie:  YouTube / PhoneBuff

Na druhé straně, Samsung zaznamenal 12,9 % z kombinovaného provozního zisku z globálního trhu se smartphony. Za období od ledna do března letošního roku zaznamenal zisk ve výši cca 37 miliard korun. To je o 21,9 % méně než v předchozím roce. Odborníci ale tvrdí, že korejský gigant usiluje o to, aby svou ziskovost zlepšil.

Ta v jeho případě nebyla zrovna nejlepší v důsledku saturace trhu, respektive obecného trendu klesajících marží. Pokud Apple a Samsung mají z globálního trhu se smartphony tak vysoké zisky, co potom zůstalo pro ostatní výrobce? Přibližně 3,7 %.

 

zdroj: fontech.startiutp.sk

Přidat komentář (0)
[display_facebook_embed_rotate]